Genelev Kızları - Aleksandr İvanoviç Kuprin - Ana Fikri   Konuyu açan: tasfirin77   İlk Mesaj: 02-18-2011 (01:20)   Son Mesaj: 02-18-2011 (01:20)    Cevap: 0    Gösterim: 633  

02-18-2011

Genelev Kızları - Aleksandr İvanoviç Kuprin - Ana Fikri

Yayınevi: Ganj Yayınları
    Basım Tarihi: Ocak 1998
    Kitap Türü: Diğer / Edebiyat

"Evlilik kurumu var oldukça fuhuş da yaşayacaktır. Fuhuşu sürekli destekleyen ve besleyen kimlerdir biliyor musun? Namuslu geçinen iyi aile babaları, kusursuz kocalar, sevgi dolu erkek kardeşler. Bu kişiler paralı fuhuşu yasal hale sokacak ve savunacak yolları ve nedenleri hep icad edeceklerdir. Tersi durumda fuhuşun, eşlerinin ve çocuklarının yatak odalarına kadar gireceğini biliyorlar. Onlar için yasallaşmış fahişelik öteki erkeklerin cinsel arzularını kendi yatak odalarından uzaklaştırmanın bir yoludur. Hem sonra yasallaşmış fahişelik, bu şerefli aile babalarına, gizlice gidip kadınlarla yatma zevkini de sağlıyor. Daha iyisi can sağlığı! Hep aynı yemekten yemek sıkar biraz; eş, oda hizmetçisi, arkadaşının karısı..."Biliyorum, birçok kimse bu kitabı açık saçık ve edebe aykırı bulacaktır. Ama ben, yine de kitabımı tüm yüreğimle annelere ve gençlere adıyorum."

Genelev Kızları - Aleksandr İvanoviç Kuprin - Ana Fikri Yorumları