Doktor, Ne Kadar Ömrüm Kaldı? - Kazım Kanat - Ana Fikri   Konuyu açan: tasfirin77   İlk Mesaj: 02-17-2011 (14:40)   Son Mesaj: 02-17-2011 (14:40)    Cevap: 0    Gösterim: 695  

02-17-2011

Doktor, Ne Kadar Ömrüm Kaldı? - Kazım Kanat - Ana Fikri

Yayınevi: Epsilon Yayınevi
    Basım Tarihi: Aralık 2006
    Kitap Türü: Diğer / Edebiyat

Bu kitap, yayınlanmış beşinci kitabım; ama en yaşanmış olan kitap... Yani, hayallerimi yazmadım, hayatın ta kendisini yazdım. Daha önce spor yazarı olarak, Önce Beşiktaş Vardı kitabını yazdım. Daha sonra Kanseri Nasıl Yendim , Eyvah Oğlum Mozart Dinlemiyor ve Yaşanan Hayat, Hayaller Değil kitaplarını yayınladım. Kahramanmaraş ın Afşin kazasında doğdum. Babam Köy Enstitüsü mezunu bir öğretmen, annem ise 1947 yılının harika çocuğu, Hatun Ayşe. Medeni halimi merak edenlere ise şunu derim: Karım Sevinç, oğlum Mesut ve de annem, ağabeyim Ziya, kız kardeşim Meserret ile ve elbette bir de dostlar ile yaşayıp gidiyoruz işte... Liseyi İskenderun da, üniversiteyi İstanbul da okudum. Meslekte alınabilecek her türlü ödülü aldım, gazetede, radyoda ve televizyonda yılın yorumcusu seçildim. Meslekteki en önemli başarım, belki de meslektaşlarımı kıskandıracak şekilde, dünyanın en büyük üç dergisinde yani Times, Der Spiegel ve Paris Match ta haber ve yorumlarımın yayınlanması oldu, ne mutlu bana... Beni bu ödüller değil, yazdığım kitaplar çok mutlu etti. Bir daha kitap yazar mıyım, bilmiyorum... Hani diyorum ilk kez, hayallerimi yazarsam onu beğenir misiniz? İşte beni korkutan nokta bu. Çünkü, hayaller hep güzel de... Hayat öyle acı ki...

Diğer "Kazım Kanat" Kitapları:

1. Eyvah! Oğlum Mozart Dinlemiyor
    2. Kanseri Nasıl Yendim?
    3. Önce Beşiktaş Vardı
    4. Yaşanan Hayat, Hayaller Değil

Doktor, Ne Kadar Ömrüm Kaldı? - Kazım Kanat - Ana Fikri Yorumları