Dinimi Öğreniyorum İrfanlı İnsan Olmak İçin - Halil Şahin - Ana Fikri   Konuyu açan: tasfirin77   İlk Mesaj: 02-17-2011 (10:10)   Son Mesaj: 02-17-2011 (10:10)    Cevap: 0    Gösterim: 913  

02-17-2011

Dinimi Öğreniyorum İrfanlı İnsan Olmak İçin - Halil Şahin - Ana Fikri

Yayınevi: Nun Yayınları
    Basım Tarihi: Ekim 2008
    Kitap Türü: Diğer / Edebiyat

Sonsuz Rahmet sahibi rabbimiz, hiçbir şey bilmeyen insana insanca yaşama yollarını anlatıyor Kur anın ilk ayetlerinde: Yaratan rabbinin adıyla oku, İnsanı yapışkan bir hücreden yaratan. Oku! Rabbin sonsuz kerem sahibidir.Kalemle yazmayı öğretendir.İnsana bilmediklerini öğretendir . Her anne ve baba, çocuklarının Kafları gereksiz şeylerle doldurulmadan önce, onları mutlaka ilim ve irfanla doyurmalıdırlar.Çünkü, hakiakt adına boş gönüller ve marifetten mahrum ruhlar, her türlü fena düşüncenin sarpilip gelimesine müsait birer tarla mesabesindedirler.Önceden onlara ne tür tohum saçılırsa, daha sonra hasat edilen de o olur.İlim öğrenmekten maksat, bilginin insanoğluna mürşit ve rehber olması ve öğrenilen şylerle, insani kemalata giden yolların aydınlığa kavuşturulmasıdır.Binaenaleyh, ruha mal edilmemiş ilimler, sahibinin sırtında bir yük; insani ulvi hedeflere yöneltmeyen marifte de , bir kalp ve düşünce hamallığıdır .(Fethullah Gülen)Bu kitap kısa yoldan bilgiye ulaşabilmek için herkese bir el kitabı olacaktır. Yaz kamplarında, hafta sonu eğitim kamp ve ders zamanlarında gerek hocalarımaza, gerek öğrencilerimize bilgiye ulaşmanın açıcı bir anahtarıdır… Birkaç tane kitap yerine çantada bir kitap ile çok bilgiyi yanımızda bulundurabileceğimiz bir kitaptır… Özünü bil, andan özün özünü Zira bilmek dahi paye payedir. Ey Alim olan her şeyi hakkıyla bilen Allah ım! İlim öğrenmek için emek veren okuyuculara ilim yolunda kolaylıklar ver.İlim ile hayatlarını güzel eyle …!

Diğer "Halil Şahin" Kitapları:

1. Kur an ve Sünnet Işığında Mevlana yı Tanımak
    2. Gençlerimiz İçin Değerlerimiz
    3. Adobe Photoshop 7 Uygulamalı & Örnekli

Dinimi Öğreniyorum İrfanlı İnsan Olmak İçin - Halil Şahin - Ana Fikri Yorumları