Hayatımın Hikayesi - George Sand - Ana Fikri   Konuyu açan: Enesce   İlk Mesaj: 02-17-2011 (06:27)   Son Mesaj: 02-17-2011 (06:27)    Cevap: 0    Gösterim: 671  

02-17-2011

Hayatımın Hikayesi - George Sand - Ana Fikri

Yayınevi: Oğlak Yayıncılık
    Basım Tarihi: Mart 2006
    Kitap Türü: Roman / Edebiyat

"Kararımı verdikten sonra ona ne bir açıklama ne de sitemde bulundum. Neye sitem edecektim? Ondan ne isteyebilirdim? Bu güzel ve iyi insanı, gelecek dolu bu hayatı neden alt üst edecektim?" Zaten kopma noktalarında ilk adımı atan, zalim ya da bahtsız olmaya zorlanmış olan kişi sorgulanmamalı ve yargılanmamalıdır. Onun bu duruma düşmesini istemedim. O, acı çekmeyi hak etmemişti. Bense, onu rahatsız ederek bana duyduğu saygıyı kaybetmek istemiyordum. Gururu, kadının en önemli görevlerinden biri olarak algılamakta haklı mıyım bilmiyorum ama tek bir kişiye yüklenmiş aşkı aşağılamadan edemiyorum. Bu noktada, gerçek aşkları veren ve geri alan Tanrı ya bir saygısızlık olduğunu düşünüyorum. Bir ruhun aşka yenilmesinin kölelik olup olmadığını tartışmamak gerek artık. İnsana özgürlüğü, ruha istediğini sevme hakkı. Tanrı ya ondan gelen ateşi vermek gerek."

Diğer "George Sand" Kitapları:

1. Therese ve Laurent (Ciltli)
    2. Therese ve Laurent - Ciltli
    3. Therese ve Laurent
    4. Lanetli Göl
    5. Köyün İkizleri
    6. Indiana
    7. Leone Leoni

Hayatımın Hikayesi - George Sand - Ana Fikri Yorumları