Gülibik - Çetin Öner - Ana Fikri   Konuyu açan: Enesce   İlk Mesaj: 02-16-2011 (01:40)   Son Mesaj: 10-29-2013 (14:18)    Cevap: 1    Gösterim: 7604  

02-16-2011

Gülibik - Çetin Öner - Ana Fikri

Yayınevi: Can Yayınları
    Basım Tarihi: Ocak 1999
    Kitap Türü: Okul Öncesi / Çizgi Roman

Tahtadan atları, kurşundan askerleri, lastikten topları, plastikten arabaları, kısacası, parayla satın alınabilen hiçbir oyuncağı olmamış yoksul bir çocuğun öyküsüdür Gülibik. O nun çocukluğu boyunca, bir tek oyuncağı oldu: bir horoz, Gülibik li bir horoz. Gülibik, o yoksul çocuk için oyuncak olmaktan da öte birşeydi: bir dost, bir arkadaş, bir umuttu. Öyleyse bu öykü, o yoksul çocuk için Gülibik in sevinçlerini, acılarını, umutlarını, arkadaşlıklarını anlatır. Horoz sevmeyen, çalışkan öğrencilere oldum olası acımışımdır. Okullarda horoz sevmeyi öğretmiyorlar. Çok yazık! Hammurabi nin kim olduğunu, Pigme lerin nerede yaşadıklarını, Brezilya nın yüzölçümünü, tekkanatlıları, çiftkanatlıları, etoburları, otoburları, çarpım cetvelini bile ezbere bilmek neye yarar, bir horozu sevemedikten sonra? Horoz sevmeyen birini görünce çok kızıyorum; bağışlayın, ne anlatacağımı unutuyorum.

Diğer "Çetin Öner" Kitapları:

1. Piyango
    2. Şu Bizim Çerkesler
    3. Mavi Kuşu Gören Var mı
    4. Dağlara Yazılıdır
    5. Portakal
    6. Kargalar Kara Değildi

Gülibik - Çetin Öner - Ana Fikri Yorumları

Permalink - Mesaj no 1  10-29-2013, 14:18

gülübik le ilgili sorular gönderirmisiniz
    Misafir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) Misafir Ziyaretci