Derinden Gelen Sesler - Kolektif - Ana Fikri   Konuyu açan: Enesce   İlk Mesaj: 02-13-2011 (02:00)   Son Mesaj: 02-13-2011 (02:00)    Cevap: 0    Gösterim: 599  

02-13-2011

Derinden Gelen Sesler - Kolektif - Özeti

Derinden Gelen Sesler - Kolektif - Özeti, Derinden Gelen Sesler Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir

Yayınevi: Arkabahçe Yayıncılık
    Basım Tarihi: Aralık 2005
    Kitap Türü: Öykü / Edebiyat

Bütün hikayeler yolculukla başlar. Kitaplar sizi umarsızca bir yerlere sürüklerken zihninizde, geçtiğiniz bütün yollar sizde derin bir iz bırakır. Benim ise ilk yolculuğum Ursula K. leGuin in Yerdeniz Adaları na olandı. Büyücü Ged ile atıldığım ilk macera... Arkasından Tolkien beni Orta Dünya ile tanıştırdı. Benim için bu dünyalar kimi zaman gerçeklikten bir kaçış, kimi zaman gerçekliği hayatımda dengeye oturtan sevda yüklü bir masaldı. Her geçen gün kütüphaneme ellerimle eklediğim bir kitabın içimde yarattığı o büyük sevda, beni daha sık aralıklarla fantastik dünyalara yolculuğa çıkmaya itti. Bu yolculukların her biri bende o kadar derin izler bıraktı ki, bir gün uyandığımda bunları paylaşmam gerektiğini düşündüm. Sadece beyin bu iş için yeterli değildi. Fiziksel olarak da buna katkıda bulunmalıydım. Herkes benim gibi fantastik dünyalara yolculuğa çıkmalı, o dünyalarda kendinden bir şeyler bulabilmeliydi. Ve eğer bunu başarabilirsem, artık yolculuklarımda yalnız olmayacaktım.

Diğer "Kolektif" Kitapları:

1. Almanak 2009 Analizleri
    2. 12 Eylül Sabahı
    3. Öğrenciliğin kitabını yazdık
    4. Hayatın Seyri
    5. Sokrates'ten Âşık Veysel'e
    6. Mustafa Kemal ve Ulusal Bir Devletin Doğuşu
    7. Bruno Barbey'nin İstanbul'u
    8. Yurttaşlıktan Uygarlığa
    9. Klasik Çin Şiirinden Seçmeler

Derinden Gelen Sesler - Kolektif - Özeti Yorumları