Cumhuriyet Tehlikede mi? - Erol Koç - Ana Fikri   Konuyu açan: tasfirin77   İlk Mesaj: 02-11-2011 (13:30)   Son Mesaj: 02-11-2011 (13:30)    Cevap: 0    Gösterim: 506  

02-11-2011

Cumhuriyet Tehlikede mi? - Erol Koç - Ana Fikri

Yayınevi: Akis Kitap
    Basım Tarihi: Nisan 2007
    Kitap Türü: Diğer / Edebiyat

Kuruluşundan 83 yıl sonra Cumhuriyet in geldiği nokta neresi? Cumhuriyet in dinamikleri yükselen mi, yoksa hızla çöküşe geçen bir grafik mi izliyor? Cumhuriyet emin ellere mi emanet, yoksa tehlikenin tam ortasında olduğumuzdan habersiz miyiz? Cumhuriyetin ne kadar ömrü kaldı dersiniz? Tüm bu soruların cevapları Cumhuriyet in dünü, bugünü ve geleceğini hem iç hem de dış çevreleri mercek altına alan ayrıntılı bir analizle bu kitapta ele alınıyor. İşte bazı başlıklar: - Türkiye Krizde mi Yoksa Bir Geçiş Sürecindemi? - Türkiye de Ulusalcı İktidarların Sonu - Uzlaşmaz Görüşlerin Birlikte Yaşaması ve İstikrar Sorunu - Türkiye nin Tarihiyle Uzlaşması - Kapitalizm-Demokrasi-Birey Üçgeni - Medeniyetler Çatışması Yaklaşımı nın Temel Argümanı - Birey Kendini Nasıl Tanımlıyor: Dil-Kültür-Din - Kapitalizm: Nasıl Bir Sistem? - Esas Olan Hoşgörü: Demokrasi Tamamlayıcı Unsur - Devlet Nedir, Ne Değildir? - AB nin Geleceği Var mı? - AB ye Girmek Siyasal Bağımsızlığı Kaybetmek Değildir - Türkiye nin Uluslararası Konumu - Eğitim Sisteminin Değişme Zorunluluğu: Globalleşmeden Yararlanmak - Ekonomide Yeniden Yapılanma - AKP, Siyasal Bir Gelenek Haline Gelmeli AKP, Müslüman Toplum ile Çok Kültürlülüğü Ayrılmaz Bütün Olarak Görmeli

Diğer "Erol Koç" Kitapları:

1. Benim Kim Olduğumu
    2. Sem Benim Kim Olduğumu Biliyor Musun?

Cumhuriyet Tehlikede mi? - Erol Koç - Ana Fikri Yorumları