Herkes Kadar - Behçet Çelik - Ana Fikri   Konuyu açan: Enesce   İlk Mesaj: 01-26-2011 (17:40)   Son Mesaj: 01-26-2011 (17:40)    Cevap: 0    Gösterim: 574  

01-26-2011

Herkes Kadar - Behçet Çelik - Ana Fikri

Yayınevi: İletişim Yayınları
    Basım Tarihi: Şubat 2002
    Kitap Türü: Diğer / Edebiyat

"Olmayacak şey, Ağbum aradı akşamüstü. Akşam size geleceğiz dedi, evde miyiz, değil miyiz, sormadan. Niye geleceğini kestirdiğim için sesimi çıkartmadım. Sesi donuktu; hal hatır sorma faslını kısa tutmuş, sesindeki sert ton canımı sıkmıştı. Masamda biriken işleri temizleyecektim o gün, elimi süremedim, çakıldım kaldım öylece. Nicedir, sağda solda, Kimse ne üzer ne sevindirir beni, diyor, insan sözünün hep yalan olduğundan dem vuruyordum. Birden, anladım ki her şeye rağmen birisi kalıyormuş, sözleri derinlerden ses getiren." Behçet Çelik in öyküleri, öykü sanatının ana kanalında akıyor: İnsanın günlük hayattaki rolleri.. Gündelik hayat parçaları ve parça parça ruh halleri.. Anlık duygular, gelgeç hislenmeler, jestler, tavırlar... "Hayatın içinden" öykünmeciliğinden uzak sade ve has öyküler. Şaşırtıcı bir ustalıkla karşılaşacaksınız.

Diğer "Behçet Çelik" Kitapları:

1. Dünyanın Uğultusu
    2. Gün Ortasında Arzu
    3. Adana ya Kar Yağmış
    4. Düğün Birahanesi

Herkes Kadar - Behçet Çelik - Ana Fikri Yorumları