Hayatım/3.Cilt - Giacomo Casanova - Ana Fikri   Konuyu açan: Enesce   İlk Mesaj: 01-25-2011 (07:22)   Son Mesaj: 01-25-2011 (07:22)    Cevap: 0    Gösterim: 727  

01-25-2011

Hayatım/3.Cilt - Giacomo Casanova - Ana Fikri

Yayınevi: Güncel Yayınları
    Basım Tarihi: Ocak 2005
    Kitap Türü: Diğer / Edebiyat

Tüm zamanların en iflah olmaz çapkını Casanova, anılarının üçüncü cildinde yine "cesaret" ve "samimiyet"le kalemini konuşturuyor... Kadınlara, lezzetli yemeklere, kumara, güzel giyinmeye kısacası kendisine zevk veren her şeye tutkuyla bağlı Casanova bu kez, Paris maceralarıyla karşımıza çıkıyor. "Bu kentte hayatın tüm zevklerini tanıttığını" belirten genç Casanova, ardından Dresden, Prag, Viyana ve Venedik te gerçirir günlerini. Anılarında 18. yy. Avrupa sının ahlaki değerlerini ve yaşam biçimini yansıtmayı ihmal etmeyen Casanova, bir yandan da gönül işlerini en ince ayrıntılarına kadar bize aktarır. Adeta nakış işler gibi yaptığı planlarla kadınları ayartmaktan bıkmayan Casanova için, dansçı olmuş soylu olmuş, köylü olmuş fahişe olmuş pek fark etmez; onun için bir kadına kanının kaynanası yeterlidir. Tiyatro salonları, kumarhaneler, karnavallar, şenlikler, soyluların şaşalı sofraları hayatının bir parçası olan Casanova bu defa, son derece gizemli bir Fransız kadına aşık olur. Neredeyse aşkı uğruna özgürlüğünden vazgeçmeye hazırdır ki...

Hayatım/3.Cilt - Giacomo Casanova - Ana Fikri Yorumları