Bob Marley ile Hayatım / No Woman No Cry - Rita Marley - Ana Fikri   Konuyu açan: tasfirin77   İlk Mesaj: 01-24-2011 (18:10)   Son Mesaj: 01-24-2011 (18:10)    Cevap: 0    Gösterim: 792  

01-24-2011

Bob Marley ile Hayatım / No Woman No Cry - Rita Marley - Ana Fikri

Bob Marley ile Hayatım / No Woman No Cry - Rita Marley - Özeti, Bob Marley ile Hayatım / No Woman No Cry Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir

Yayınevi: Çitlembik Yayınları
    Basım Tarihi: Ocak 1970
    Kitap Türü: Diğer / Edebiyat

Trenchtown daki devlet evinin bahçesinde oturduğumuz zamanları hatırlıyorum... Bu parlak gelecekte geçmişi unutamazsın... Ah, küçük sevgilim... Ah, küçük kardeşim...Gözyaşı dökme sakın,Yok kadınım, ağlamak yok.-Bob MarleyNo Woman No Cry da, bir efsane, ona en yakın olan kadının ağzından anlatılıyor. Raggae müzisyeni Bob Marley in karısı, çocuklarının annesi, grup arkadaşı Rita Marley, Hettie Jones ile beraber, Trench Town daki genç müzisyenin dünya çapında bir efsane haline gelişini ve bunun perde arkasını kelimelere döküyor.Rita Marley, kendi çocukluk yıllarından anlatmaya başlıyor hikâyesini; Bob la nasıl tanıştıklarını, Wailing Wailers grubunu, diğer kadınları, Rasta kültürünü, çocuklarını anlatarak devam ediyor."...Bebeğimle ilgilenmesi beni utandıracağına gururlandırmıştı. Bu benim için iyi, ama beklenmedik bir işaretti. Sonunda bana, Eve git ve bebeğini doyur, sonra görüşürüz, dedi. Ve aşkım burada doğdu...""...Bay Marley mutlaka onun için çalıştığınızda size hakkınızı öder. Ona saygı duyma sebeplerimden biri de budur. Natty Dread in stüdyo çalışması için ne kadar istediğimi sorduğunda ona baktım, o da bana sanki Söyle! der gibi, gayet resmi bir şekilde baktı ve gülüştük.Bu durumda ben de Şey, Judy ve Marcia ya ne veriyorsan aynısı bana da uyar, teşekkürler! diye cevap verdim. Tamam, dedi ve nerede kullanacağını bildiği, o tatlı gülücüğünden fırlattı..."

Bob Marley ile Hayatım / No Woman No Cry - Rita Marley - Ana Fikri Yorumları