Başımıza Çuval Geçirenler - Mahir Kaynak - Ana Fikri   Konuyu açan: tasfirin77   İlk Mesaj: 01-24-2011 (14:40)   Son Mesaj: 01-24-2011 (14:40)    Cevap: 0    Gösterim: 607  

01-24-2011

Başımıza Çuval Geçirenler - Mahir Kaynak - Ana Fikri

Yayınevi: Truva Yayınları
    Basım Tarihi: Ocak 2006
    Kitap Türü:

Artık bizim konuşma sıramız geldi! Devir her zaman konuşanın değil, Gerektiği zaman konuşanındır... Neyin ne zaman gerektiğinin kararını da Türk milleti en uygun zamanda verecektir!!! Ve işte o zaman her şey değişecek!!! Birkaç gün sonra ABD askerleri bir birliği basar ve askerlerimizin başına çuval geçirerek başka bir yere götürürler. Birliğin başındaki binbaşı son derece gergindir. Kendisine verilen kesin emirle, karşılaştığı muamelenin kötülüğü arasında bocalar ama emre uyar. Sorgulanacakları yere götürülürken bir çavuş binbaşıya: - Komutanım neden bize böyle bir emir verdiniz? Kadın kılığına gir deseydiniz daha az yıkılırdım!.. - Bu ne biçim konuşma Mehmet, bizim töremizde komutanına böyle hitap etmek var mı? - Komutanın siz bize askerin ağzı değil silahı konuşur derdiniz. Silahımı susturdunuz onun için konuşuyorum. Orada çatışsaydık öleceğimiz kesindi ama ben ölümü tercih ederdim. - Vatanın askerinden isteyeceği şeylerin sınırı yoktur. Şu anda can vermekten daha fazlasını verdiğini ben de biliyorum. Sen benim nasıl kahrolduğumu biliyor musun? Bu zillete sadece ülkem için katlanıyorum. - İnşallah bu işten sağ çıkmam. Eğer sağ çıkarsam görevimden ayrılmak istiyorum. Ülkeme her şeyimi veririm ama siz benden haysiyetimi vermemi istediniz. İnsan kalabilmek için bu görevi yapıyoruz. İnsanlığımı elimden alırsanız yaptığımız işin ne anlamı kalır? Beni bu görevden alın çünkü bir daha böyle bir emrinizi dinlemem ve dövüşürüm. İnsan olmayandan asker olur mu? Götürüldükleri yerde elleri çözülünce Mehmet Çavuş kendisini getiren Amerikan askerine bir yumruk atar. Araya hemen Amerikalı albay girer ve Amerikan askerinin karşılık vermesini engeller. Asker: - Albayım bu esir bana yumruk attı siz beni engel

Diğer "Mahir Kaynak" Kitapları:

1. Savaşın Eşiğindeki Ortadoğu
    2. Yeni Dünya Düzeni
    3. Dönemeç - AKP li Yıllar
    4. Kürt Meselesi
    5. İstihbaratta Yeni Stratejiler - Örtülü Operasyonla
    6. Büyük Ortadoğu Projesi ve Türkiye Üzerine Strateji
    7. Bugünü Dünden Okumak
    8. Dünyada Yeni Dönem
    9. Nokta Atışları

Başımıza Çuval Geçirenler - Mahir Kaynak - Ana Fikri Yorumları