Generalinden 28 Şubat İtirafı Postmodern Darbe - Hulki Cevizoğlu - Ana Fikri   Konuyu açan: Enesce   İlk Mesaj: 01-22-2011 (13:20)   Son Mesaj: 01-22-2011 (13:20)    Cevap: 0    Gösterim: 605  

01-22-2011

Generalinden 28 Şubat İtirafı Postmodern Darbe - Hulki Cevizoğlu - Ana Fikri

Yayınevi: Ceviz Kabuğu Yayın
    Basım Tarihi: Şubat 2001
    Kitap Türü: Diğer / Edebiyat

Cumhuriyet tarihimizde önemli bir "dönüm noktası" olan 28 Şubat la ilgili bu kitaptaki gelişmeler nasıl oldu? Herşey, "Beyaz Enerji" adı verilen büyük bir yolsuzluk operasyonu sürerken gündeme gelen "Düğmeye Kim Bastı?" tartışmaları ile başladı.Türkiye nin konuştuğu bu konuyu ele almak istedim. 13 Ocak 2001 Cumartesi gecesi Kanal 6 Televizyonu ndaki Ceviz Kabuğu adlı röportaj programının konusunu şöyle belirledim ve anons ettim:"Düğmeye Kim Bastı?... Bir yolsuzluk operasyonu, nasıl rejim tartışmasına dönüştü?Operasyonu Jandarma nın yürütmesi siyasete müdahele mi?... Demokrasilerde kim konuşabilir, kim konuşamaz? Asker ya da sivil yetkililere sansür uygulanabilir mi?...Kimler karanlığı özlüyor? Askerler, Avrupa Birliği nin önünde engel mi?... Avrupa Güvenlik ve Savunma İşbirliği nde Türkiye dışlanıyor mu?...Türkiye gündemindeki bu sıcak tartışmada askerler ne düşünüyor?.. Eski Deniz Kuvvetleri Komutanı Emekli Oramiral Salim Dervişoğlu, canlı yayında Ceviz Kabuğu nda...

Diğer "Hulki Cevizoğlu" Kitapları:

1. Musalla Taşındaki Türkiye
    2. Ceviz Kabuğu: Geçmiş Zaman Olur ki...
    3. Güneşi Beklerken - Ey Türk İstikbalinin Evladı 3
    4. İşgal Ve Direniş Belgelerle 1919 Öğrenciler İçin
    5. Altın ve Suikast Bergama ve Alman Vakıfları Olayı
    6. Masonluk ve Rotaryenlik
    7. Kod Adı: 68 / 68 lilerin Dünü Bugünü
    8. Tarih Türkler de Başlar
    9. Yakın Zamanlar Tarihi

Generalinden 28 Şubat İtirafı Postmodern Darbe - Hulki Cevizoğlu - Ana Fikri Yorumları