Çağımızın Gözde Meslekleri ve Yüksek Öğretim Progr - Kemalettin Parlak - Ana Fikri   Konuyu açan: Enesce   İlk Mesaj: 01-20-2011 (14:00)   Son Mesaj: 05-21-2011 (19:53)    Cevap: 4    Gösterim: 1387  

01-20-2011

Çağımızın Gözde Meslekleri ve Yüksek Öğretim Progr - Kemalettin Parlak - Ana Fikri

Yayınevi: Beyaz Yayınları
    Basım Tarihi: Nisan 2002
    Kitap Türü: Kişisel Gelişim / Genel

Çok hızlı değişimlerin ve dönüşümlerin yer aldığı çağdaş dünyada gerek insanların gerekse kurumların yarınlara ait hedefleri için geleceğin bugünden planlanması önceki dönemlere kıyasla günümüzde çok daha önemli hale gelmiştir. Yaşam kaynaklarının giderek azaldığı dünyamızda insanlığı bekleyen olumsuzluklara karşı en önemli hazılrık geleceğin en iyi biçimde planlanması ve gelecek kuşakların akıllıca yapılmış tercihler doğrultusunda maddi ve manevi kaynaklarını doğru bir meslek ya da eğitim tercihi ile yönlendirmelerine bağlıdır. Dolayısıyla, bir meslek seçecek ya da bir lise ve üniversite tercihi yapacak gençler için bu seçimin hayati bir rol oynadığına kuşku yoktur. Zira, insanı diğer canlılardan ayıran en önemli özellik, göstereceği başarı ya da başarısızlıkla sadece kendi hayatını değil, ailesinin, toplumun, devletin ya da insanlığın kaderinde rol oynayabilmesidir. Hangi işi yapıyor olursa olsun, mesleğinde başarılı olanlar kendi hayatları yanında başkalarının yaşamları üzerinde de olumlu etkilerde bulunmaktadır.

Çağımızın Gözde Meslekleri ve Yüksek Öğretim Progr - Kemalettin Parlak - Ana Fikri Yorumları

Permalink - Mesaj no 1  05-01-2011, 13:54

--->: Çağımızın Gözde Meslekleri ve Yüksek Öğretim Progr - Kemalettin Parlak - Özeti

bu konunun açıklaması yokmu acaba?
    Misafir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) Misafir Ziyaretci

Permalink - Mesaj no 2  05-18-2011, 12:01

--->: Çağımızın Gözde Meslekleri ve Yüksek Öğretim Progr - Kemalettin Parlak - Özeti

Alıntı:
    cagimizin meslekleri nelerdir-Çağımızın Gözde Meslekleri ve Yüksek Öğretim Progr - Kemalettin Parlak - Özeti

çağımızın ve geleceğin popüler meslekleri nelerdir????
    Misafir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) Misafir Ziyaretci

Permalink - Mesaj no 3  05-21-2011, 19:18

çağımızın meslekleri nelerdir?
    ... - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) ... Ziyaretci

Permalink - Mesaj no 4  05-21-2011, 19:53

çağımızın meslekleri nelerdir????
    ,,, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) ,,, Ziyaretci