Ben Galatasaraylıyım - Sevin İzgü - Ana Fikri   Konuyu açan: tasfirin77   İlk Mesaj: 01-20-2011 (05:23)   Son Mesaj: 01-20-2011 (05:23)    Cevap: 0    Gösterim: 572  

01-20-2011

Ben Galatasaraylıyım - Sevin İzgü - Ana Fikri

Yayınevi: Bilgi Yayınevi
    Basım Tarihi: Mart 2006
    Kitap Türü: Roman / Edebiyat

Hemen hepimizin, taraftarı olduğumuz bir futbol takımı vardır. Takımın forma renklerini benimser, maçlarını izler, yengisiyle sevinir, yenilgisiyle üzülürüz. Üzüldüğümüz bir başka şey, sportmence taraftarlığın ne olduğunu bilmeyen, maç sahalarını savaş alanı zanneden fanatiklerin sebep oldukları olaylardır. Aynı zamanda bir sosyolog olan yazarımız Sevin İzgü, taraftarlığı fanatiklikten ayırabilen, sporsever çocuklar için bir dizi kitap yazdı. Ben Galatasaraylıyım, bu kitapların ilki. Takımınız Galatasaray ın, dünyanın en güçlü futbol takımı olduğunu ve bu sayede uzaylılarla maç yapma hakkını kazandığını düşünün; ya da, adı Cimbom olan ve sizinle sohbet edebilen bir papağanınız olduğunu... Teyzenizle futbol maçına gidin... Hatta arkadaşlarınızla kızlı-erkekli iki takım oluşturup maç yapın... Sevin İzgü nün kitabındaki arkadaşlarınız ne denli eğleneceğinizden eminiz.

Diğer "Sevin İzgü" Kitapları:

1. Bebek Bakıcısı Kaplumbağa
    2. Zürafanın Düşleri
    3. Dost Ayılar
    4. Dans Eden Mutlu Filler
    5. Dev Adamlar
    6. Ben Fenerbahçeliyim
    7. Ben Trabzonsporluyum
    8. Ben Beşiktaşlıyım

Ben Galatasaraylıyım - Sevin İzgü - Ana Fikri Yorumları