Bir De Baktım Yoksun - Yekta Kopan - Ana Fikri   Konuyu açan: alptraum   İlk Mesaj: 01-19-2011 (22:50)   Son Mesaj: 01-19-2011 (22:50)    Cevap: 0    Gösterim: 612  

01-19-2011

Bir De Baktım Yoksun - Yekta Kopan - Ana Fikri

Yayınevi: Can Yayınları
    Basım Tarihi: Ekim 2009
    Kitap Türü: Öykü / Edebiyat

Buzdan bir kütle, mumyadan bir heykel gibi izledim kaderimi. Babam yanımda olsa bir tokat atar kendime getirirdi beni.Çocukluk düşlerinden yapılmış bir evin gölgeleri içinde babanın hayaletiyle karşılaşmak... Portobello da, George Orwell ın evinin önündeki kaldırımda oturup Tanpınar okurken zamansız sevgiliyle karşılaşmak... Kuledibi nde, her şeyini bir Hopper çizimini elde edebilmek için harcamış bir adamla karşılaşmak... Ölüme çeyrek kala, bir balık lokantasında küçük kızının genç kadın haliyle karşılaşmak... Cinayetle kaza arasındaki bulanıklığa sığınırken, bir evcil hayvan dükkânında vicdan azabıyla karşılaşmak... Kara mizahla yoğunlaştırılmış usta anlatımıyla Yekta Kopan, okurunu, kentler, kitaplar, resimler, şarkılar, fotoğraflar ve insanlar arasında gezdiriyor. Çok iyi bildiğimiz ama unutmaya çalıştıklarımızı hatırlatıyor. Bir de Baktım Yoksun, unutulmaz bir karşılaşmalar kitabı.

Diğer "Yekta Kopan" Kitapları:

1. Burun
    2. Kara Kedinin Gölgesi
    3. İçimde Kim Var
    4. Yedi Derste Vicdan Muhasebesi
    5. Aşk Mutfağından Yalnızlık Tarifleri
    6. Fildişi Karası

Bir De Baktım Yoksun - Yekta Kopan - Ana Fikri Yorumları