Bütün Kuzgunlar Siyahtır - Taylan Asır - Ana Fikri   Konuyu açan: alptraum   İlk Mesaj: 01-19-2011 (03:12)   Son Mesaj: 01-19-2011 (03:12)    Cevap: 0    Gösterim: 687  

01-19-2011

Bütün Kuzgunlar Siyahtır - Taylan Asır - Ana Fikri

Bütün Kuzgunlar Siyahtır - Taylan Asır - Özeti, Bütün Kuzgunlar Siyahtır Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir

Yayınevi: Kül Sanat Yayıncılık
    Basım Tarihi: Ekim 2008
    Kitap Türü: Öykü / Edebiyat

... insanlar gördüm. Kolları omuz yerinden kopan kafatasları ceviz kabuğu gibi un ufak olan iç organları dağılan kanlar içinde can veren insanları bunlar. Son nefeslerinde anlaşılmaz cümleler kuruyor acı çığlıklar atıyorlardı. Çoğunlukla yanı başlarında ölüyordum. Onlar asfalt zemine yapışmış bir haldeyken ben onlara tepelerinden bakıyordum. Titriyorlardı. Göz bebekleri büyüyor parmakları bir piyanistinki gibi garip bir uyumla yere vuruyordu. Ölümü gecikenler üşümeye başlıyordu. Hele kadınlar. Nedenini bilmiyorum ama kadınların ölümü daha uzun sürüyordu. Bunu bazı geceler odama çekildiğimde düşünmeye başlıyordum. Bira içerken salata hazırlarken sokak lambasının cılız ışığına bakarken. Görüntüler üst üste bindikçe zihnim ağırlaşıyor öfkeden kudurmuş bir halde küfürler yağdırmaya başlıyordum. Bu çılgınlık hali sona erdiğinde artık bir şey düşünmeyeyim diye karanlık zihnimi boydan boya kaplasın diye yorganın altına saklıyordum gövdemi. Karanlık zihnimi boydan boya kaplasın diye.

Bütün Kuzgunlar Siyahtır - Taylan Asır - Ana Fikri Yorumları