Baraka - William P. Young - Ana Fikri   Konuyu açan: tasfirin77   İlk Mesaj: 01-17-2011 (02:00)   Son Mesaj: 01-17-2011 (02:00)    Cevap: 0    Gösterim: 1068  

01-17-2011

Baraka - William P. Young - Özeti

Baraka - William P. Young - Özeti, Baraka Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir

Yayınevi: Profil Yayıncılık
    Basım Tarihi: Mayıs 2009
    Kitap Türü:

Bir yazarın hayal gücü ile bir ilahiyatçının tutkusu birleştiğinde ortaya Baraka gibi bir kitap çıkar. John Bunyan'ın Hac Yolunda kitabı kendi kuşağı içerisinde nasıl bir etki yarattıysa bu kitap da bizim kuşağımız içerisinde benzer bir etki yapacak. O kadar harika bir kitap! -Eugene Peterson, İlahiyat Emeritüs Profesörü, Recent College, Vancouver, BCBaraka'yı okurken, bu büyüleyici romanda ortaya dökülen soruların benliğimin derinliklerinde taşımakta olduğum sorular olduğunu gördüm. Bu kitabın güzelliği, çok zor sorulara basit cevaplar getirmesinden değil, sizi umudu ve şifayı bulduğumuz bir Tanrı'nın merhametine ve sevgisine daha fazla yaklaşamaya davet etmesinden kaynaklanıyor. -Jim Palmer, Divine Nobodies kitabının yazarı.Baraka, bir nevi Tanrı'nın kalbine doğru bir davetiye. William Paul Young'ın sık sık beni Tanrı'dan ve kendimden ayıran perdeyi büyük bir zarafetle kaldırmasını gözyaşları ve neşe içerisinde okurken büyük bir dönüşüm geçirdiğimi hissettim. -Patrick M. Roddy, ABC News kanalının Emmy Ödüllü Yapımcısı.Baraka, Tanrı hakkındaki görüşünüzü sonsuza dek değiştirecek.-Kathie Lee Gifford, NBC kanalının Today Show programının sunucularından.Kesinlikle bugüne kadar okuduğum en iyi kitaplardan biri. -James Ryle, Hippo in the Garden kitabının yazarı.

Baraka - William P. Young - Özeti Yorumları