Hülya Koçyiğit - Film Gibi Yaşadım - Feyzan Ersinan - Ana Fikri   Konuyu açan: Enesce   İlk Mesaj: 01-16-2011 (23:20)   Son Mesaj: 01-16-2011 (23:20)    Cevap: 0    Gösterim: 698  

01-16-2011

Hülya Koçyiğit - Film Gibi Yaşadım - Feyzan Ersinan - Ana Fikri

Hülya Koçyiğit - Film Gibi Yaşadım - Feyzan Ersinan - Özeti, Hülya Koçyiğit - Film Gibi Yaşadım Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir

Yayınevi: Dünya Yayıncılık
    Basım Tarihi: Ekim 2004
    Kitap Türü: Sinema - Tiyatro / Sanat

"Film Gibi Yaşadım", sinemada bir ömrün tanıklığı kadar, yakın dönemimize de ışık tutan bir söyleşi demetini getiriyor. 1960 lı yıllarda sinemaya adım atan, kısa bir süre sonra da yıldız laşan sinema sanatçısı Hülya Koçyiğit, bu meslekteki kırkıncı yılının dökümünü Feyzan Ersinan a anlattı. Bir sanatçının yetişme ortamı, sinemadaki soluklu yolunun dönemeçleri, yaşadığı dönemin gerçekliği içtenlikli biçimde bu söyleşide dile getiriliyor. Sinema yazarı Feyzan Ersinan, Koçyiğit le akıp giden söyleşisini, sinema dünyamızın tanınan simalarıyla yaptığı söyleşilerle tümlüyor: Orhan Aksoy, Ediz Hun, Selim İleri, Lütfi Ö. Akad, Halit Refiğ, Osman Şahin, Semir Aslanyürek, Kartal Tibet uzak / yakın bakışlarıyla Hülya Koçyiğit i anlattılar. Nilüfer Koçyiğit, Feryal Koçyiğit ve Selim Soydan ise sanatçıya yakın duruşlarının anlamını söze döktüler. "Film Gibi Yaşadım", aynı zamanda, bir sanatçının otoportresine bakış denemesidir. Sinemayı sinema yapanlar içtenlikle tanıklığını getiren bu kitap uzunca süre elinizden düşmeyecek.

Hülya Koçyiğit - Film Gibi Yaşadım - Feyzan Ersinan - Ana Fikri Yorumları