Hayata Evet - R. Şanal - Ana Fikri   Konuyu açan: Enesce   İlk Mesaj: 01-16-2011 (07:53)   Son Mesaj: 06-14-2011 (18:28)    Cevap: 1    Gösterim: 1279  

01-16-2011

Hayata Evet - R. Şanal - Özeti

Hayata Evet - R. Şanal - Özeti, Hayata Evet Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir

Yayınevi: Ladybirds
    Basım Tarihi: Nisan 2010
    Kitap Türü: Kişisel Gelişim / Genel

Bu kitapta 1977- 2000 yılları arasında yazdığım yazıların bir kısmını bir araya getirdik.Yirmili yaşlarımda cebimde saman kâğıtlarından kesilmiş küçük kâğıtlar dolaştırırdım.Atlardım Bakırköy'den minibüslere doğru Aksaray. Gazete okur, kitap okurdum bir kahvehanede. Bu arada cebimden o kâğıtları çıkarıp bazı şeyler yazardım. Bazen gider Beyazıt kütüphanesinde açar, Spinoza'nın Etikası'nı okurdum satır satır. Sonra bu yazı yazma işini profesyonel bir mesleğe dönüştürdüm. Bir yandan bir dergide sekreterlik görevini yürütürken, bir yandan da hep yazı yazdım. Cağaloğlu, Unkapanı ve Karaköy üçgeninde yürürken, derginin basıldığı matbaa, derginin deposu ve eve yolculuk için bineceğim vapura yürürken planlardım yazılarımı.Aslında bütün bu işler kendini tanımaya çalışma işinin bir parçası imiş meğer.Ve ben bu işe hala devam ediyorum. Bilmekten çok olmaya, değişmekten çok öze ulaşmaya yönelik bir çalışma.Yıllar sonra bu yazılar elime geçtiğinde gördüğüm gibi şimdi düşündüğüm, söylediğim şeylerin birçoğunu ta o zamandan hazırlamışım. Halı dokur gibi ilmek ilmek örmüşüm düşünce dünyamı.Şimdi düşünüyorum da "ne güzel günlermiş o günler!" diyorum.Hadi birlikte yolculuğa çıkalım sizinle!

Diğer "R. Şanal" Kitapları:

1. Kuantum Kodlama
    2. Kuantum ve Kur an
    3. Kuantum Sıçrama
    4. Kuantum Sıçrama Acidan Mutluluğa,Yokluktan Bolluğa
    5. Kuantum Sıçrama Acidan Mutluluğa,Yokluktan Bolluğa
    6. Kuantum Sıçrama Acidan Mutluluğa,Yokluktan Bolluğa
    7. Kuantum Olumlama / Konuşurken Yaratmak
    8. Eşruhumun Eşzamanı

Hayata Evet - R. Şanal - Özeti Yorumları

Permalink - Mesaj no 1  06-14-2011, 18:28

--->: Hayata Evet - R. Şanal - Özeti

Alıntı:
    rsanal hayata evet ozet-Hayata Evet - R. Şanal - Özeti

kuantum elmini mrak ettim ozal bir sorunum yok . bilgilar cok faydali yenilasma yi istiyan basarar.ama zor.
    arans - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) arans Ziyaretci