Fikirler ve Eylemler Tarih, Bilim ve Siyaset Üzeri - Erdal İnönü - Ana Fikri   Konuyu açan: Enesce   İlk Mesaj: 01-16-2011 (03:50)   Son Mesaj: 01-16-2011 (03:50)    Cevap: 0    Gösterim: 769  

01-16-2011

Fikirler ve Eylemler Tarih, Bilim ve Siyaset Üzeri - Erdal İnönü - Ana Fikri

Yayınevi: Büke Yayınları
    Basım Tarihi: Ekim 2000
    Kitap Türü: Diğer / Edebiyat

Kitaptaki konuşmalar çağrı üzerine çeşitli yerlerde, üniversiteler, dernekler, kulüpler ve başka sivil toplum örgütlerince düzenlenen toplantılarda yapıldı. Konular, beni çağıran kuruluşların önerileriyle belirleniyordu ve değişik alanları kapsıyordu. Burada biraraya getirirken dört bölümde toplanabileceklerini gördüm: Cumhuriyet tarihi, Bilim tarihi, Siyaset, Bazı kişisel ve toplumsal konular.Bilim çevresinden gelen eski alışkanlığımın etkisiyle olacak, konuşmalarda her zaman bazı yeni şeyler söylemeye çalıştım. Tamamen yeni olmasa da hiç olmazsa benim yeni öğrendiğim noktaları belirtmeye uğraştım. Bu bakımdan her konuşmanın ilginç bir öyküsü vardır. Kısaca onları anlatmak istiyorum.

Diğer "Erdal İnönü" Kitapları:

1. Bilimsel Devrim Ve Stratejik Anlamı
    2. Üçyüz Yıllık Gecikme Tarih, Kültür, Bilim ve Siyas
    3. Anılar ve Düşünceler 3. Cilt
    4. Üçyüz Yıllık Gecikme
    5. Anılar ve Düşünceler Cilt 3
    6. Anılar ve Düşünceler Cilt 2
    7. Anılar ve Düşünceler Cilt 1

Fikirler ve Eylemler Tarih, Bilim ve Siyaset Üzeri - Erdal İnönü - Ana Fikri Yorumları