Finansal Yönetim Cilt: 1 - Engin Demirel - Ana Fikri   Konuyu açan: Enesce   İlk Mesaj: 01-16-2011 (04:31)   Son Mesaj: 01-16-2011 (04:31)    Cevap: 0    Gösterim: 577  

01-16-2011

Finansal Yönetim Cilt: 1 - Engin Demirel - Ana Fikri

Yayınevi: Papatya Yayınları
    Basım Tarihi: Aralık 2009
    Kitap Türü: Diğer / Ekonomi

Finansal Yönetim adlı bu kitap dizisi birisi "Sermaye Piyasaları" diğeri "Finansal Tablolar Analizi ve Yatırım Yönetimi" şeklinde iki cilt olarak düzenlenmiştir. İki cilt birarada bu alanda hem araştırmacı ve uygulamacı profesyoneller hem de üniversitelerin "Finansal Yönetim" adlı dersleri için bir ders kitabı ve yardımcı kaynak niteliğindedir; ayrıca kitap içerisinde verilen özgün araştırma örnekleriyle akademik çalışmalara kaynak bilgiler içermektedir.Cilt 1. Sermaye Piyasaları:Finansal yönetim, piyasaların doğuşu ve gelişimi, sermaye piyasaları, finansal piyasaların ekonomik işlevleri ve piyasaların entegrasyonu, Paranın zaman değeri; basit faiz, bileşik faiz ve annüite hesaplamaları, değişken nakit akımları, efektif faiz oranı, kırık vade, mevduat ve kredi kartı faiz oranlarının hesabı.Tahvil, hazine ve finansman bonosu, varlığa dayalı menkul kıymetler, mortgage (ipotekli konut kredisi) sistemi, takas işlemleri. Hisse senedi ve türleri, temel analiz, finansal oranlar, teknik analiz yöntemleri, halka arz işlemleri, yatırım fonları.Getiri ve riskin hesaplanması, risk kavramı ve ölçülmesi, finansal varlıkları fiyatlama ve arbitraj fiyatlama modeli. Portföy yönetim süreci, yatırım analizi, portföy değerlendirmesi, portföy çeşitleri ve stratejileri, portföy riski ölçülmesi, modern ve geleneksel portföy yaklaşımı, portföy performans değerlendirme yöntemleri.(Tanıtım Bülteninden)

Finansal Yönetim Cilt: 1 - Engin Demirel - Ana Fikri Yorumları