Dünya nın Merkezine Seyahat - Jules Verne - Ana Fikri   Konuyu açan: Enesce   İlk Mesaj: 01-11-2011 (04:02)   Son Mesaj: 03-07-2011 (19:13)    Cevap: 2    Gösterim: 4049  

01-11-2011

Dünya nın Merkezine Seyahat - Jules Verne - Özeti

Dünya nın Merkezine Seyahat - Jules Verne - Özeti, Dünya nın Merkezine Seyahat Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir

Yayınevi: Parıltı Yayıncılık
    Basım Tarihi: Eylül 2003
    Kitap Türü: Diğer / Edebiyat

Pazar günü hiç beklemediğiniz zamanda Amcam Profesör Lindenbrock aniden eve döndü. Profesör Lindenbrock aniden eve döndü. Kendisininden kaçmaya fırsat bulamadan- Axel, beni izle, diye gürledi.ı, daha fazla kızdırmaktan çekinerek, takip ettim.

Diğer "Jules Verne" Kitapları:

1. Piyango Bileti
    2. Jangada
    3. Yeşil Işın
    4. Journey To The Centre Of The Earth (Audio CD li)
    5. Ay'a Yolculuk (Kısaltılmış çeviri)
    6. Robensonlar Mektebi
    7. 80 Günde Dünya Gezisi
    8. Buzların Sfenksi 1
    9. Meteor Avı Ciltli

Dünya nın Merkezine Seyahat - Jules Verne - Özeti Yorumları

Permalink - Mesaj no 1  02-05-2011, 21:27

--->: Dünya nın Merkezine Seyahat - Jules Verne - Özeti

jules verne aya yolculuk kitap özeti
    Misafir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) Misafir Ziyaretci

Permalink - Mesaj no 2  03-07-2011, 19:13

--->: Dünya nın Merkezine Seyahat - Jules Verne - Özeti

DÜNYANIN MERKEZİNE SEYAHAT ADLI KİTABIN ÖZETİ AŞAĞIDA YAZILI: okumanızı tavsiye ederim.
    Hamburg'un eski mahallesindeki küçük bir evde genç ve çekingen Axel amcası jeolog ve madenbilimci Profesör Lidenbrock'la birlikte çalışmaktadır. Delikanlı bu sabırsız ve öfkeli profesörün yanında yaşayan güzel bir Estonyalı kıza Graüben'e aşıktır. Bir gün profesör eski bir elyazmasının içinde bir şifre bulur ve hayatları o andan itibaren altüst olur. Onaltıncı yüzyılın ünlü İzlandalı bilgini Arne Saknussemmbu şifrede İzlanda'daki sönmüş yanardağ Sneffels'in kraterinden Dünya'nın merkezine indiğini açıklamaktadır! Axel ve amcası yanlarına bir de rehber alarak hiç vakit kaybetmeden hemen yola koyulurlar. Bir süre sonra gizli geçidi bulurlar ve bir yanardağdan aşağıya Dünya'nın merkezine inmeye başlarlar. Yerin altında ırmaklar, okyanuslar, garip kayalar ve tarih öncesine ait canavarlar keşfederler. Ve onları sonsuza kadar yerin altına hapsedebilecek pek çok tehlikeyle karşılaşırlar.
    BEN BİLGİNİM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) BEN BİLGİNİM Ziyaretci