Bilgisayar Kurs Kitabı - Joyce Cox - Ana Fikri   Konuyu açan: alptraum   İlk Mesaj: 01-10-2011 (10:00)   Son Mesaj: 01-10-2011 (10:00)    Cevap: 0    Gösterim: 608  

01-10-2011

Bilgisayar Kurs Kitabı - Joyce Cox - Ana Fikri

Yayınevi: Arkadaş Yayınevi
    Basım Tarihi: Mayıs 2008
    Kitap Türü: Bilgisayar / Teknoloji

Bu kitap, Microsoft un onayladığı yegâne resmi kurs kitabı olma özelliği taşıyan Adım Adım dizisine dayanarak hazırlanmıştır. Bilgisayar Kurs Kitabı bilgisayar kullanmaya yeni başlayan ya da fazla deneyimli olmayan herkes için hazırlanmış mükemmel bir temel bilgisayar kitabıdır. Temel bilgisayar ve İnternet kavramlarını tanıttıktan sonra, Microsoft un yeni kuşak işletim sistemi olan Windows Vista yı ve yine Microsoft un Office 2007 uygulamalarından Word, Excel, Access, PowerPoint ve Outlook u kullanmayı Türkçe sürümlerine göre, adım adım ve hızla öğreten bir kaynaktır. Bilgisayar Kurs Kitabı ile yalnızca gerek duyduğunuz dersleri çalışabilir ya da kitabın başından sonuna kadar ilerleyebilirsiniz. İki durumda da gerek duyduğunuz becerileri gereken anda kazanıp uygulayarak, alacağınız eğitimi kendiniz belirlersiniz. Ayrıca kitapla birlikte verilen CD de, kitabın alıştırmalarını yaparken kullanacağınız hazır uygulama dosyaları bulunmaktadır. Bilgisayar Kurs Kitabı ile bilgisayarın tarihçesini; bir bilgisayar sisteminin temel bileşenlerini; giriş, çıkış ve depolama aygıtlarını; bilgisayarın donanım ve performansını; bilgisayar ağları üzerine genel bilgilerle temel İnternet kavramlarını; İnternet bağlantı türlerini ve İnternet te bilgi aramayı; Microsoft Windows Vista işletim sistemini kullanarak bilgisayarınızın görünümünü ve çalışma biçimini kişiselleştirmeyi; dosya ve klasörlerle çalışmayı; masaüstünü ve görev çubuğunu kullanmayı; monitör ayarlarını, bölgesel ve dil ayarlarını, değiştirmeyi; Microsoft un Word 2007, Excel 2007, Access 2007, PowerPoint 2007 ve Outlook 2007 programlarını ve bu programları kullanarak hızla ve kolayca profesyonel nitelikli belgeler, broşürler ve Web sayfaları oluşturup yayımlamayı, güçlü ve kullanımı kolay elektronik tablolar geliştirip hesaplamalar yapmayı, daha iyi kararlar almak üzere kendi veritabanlarınızı geliştirmeyi, göz alıcı sunular oluşturup dağıtmayı ve e-posta iletişiminizle birlikte iş gününüzü yönetmeyi öğrenebilirsiniz. 1048 sayfalık, iki renkli ve ekinde uygulama dosyaları içeren CD siyle Bilgisayar Kurs Kitabı nı tüm öğrencilerin, okulların, dershanelerin ve eğitim kurumlarının hizmetine sunuyoruz.

Bilgisayar Kurs Kitabı - Joyce Cox - Ana Fikri Yorumları