Claudette Diye Biri - Alain Bosquet - Ana Fikri   Konuyu açan: Enesce   İlk Mesaj: 01-10-2011 (02:11)   Son Mesaj: 01-10-2011 (02:11)    Cevap: 0    Gösterim: 598  

01-10-2011

Claudette Diye Biri - Alain Bosquet - Ana Fikri

Yayınevi: Can Yayınları
    Basım Tarihi: Ocak 1995
    Kitap Türü: Roman / Edebiyat

- Claud Leasseur kim? - Seven acı çeken, düşünen, saçmalayan, ağlayan, gülen kadın. - Ona hiç rastladınız mı ? - Hayatımda çok kadın tanıdım. Claudette te birinin profili, ötekinin teni, üçüncüsünün geceyarısı hırıltısı var.- Yani yapay bir kadın, boyun eğen kız, yırtıcı anne, serüvencil! Hiç birini dışarıda bırakmıyorum. - Kahramanımız mutluluğu tadıyor mu bari? - Ateşli ruhlar cennetle cehennemi birleştirmeyi becerirler. - Sizin gibi entellektüel bir yazar nasıl olur da birden duygu ve yüreğe teslim olur? - Kan ve ısırıkla yaşayan bir kahraman yaratmak tutkusu müthiş bir haz! - Böylesine bir kadına egemen olmayı becerebilecek misiniz? - Ben onun azize ve arsız, saf ve kirli, bilgiç ve gevşek olmasını istiyorum. - Sanki kendinizi onun yerine koyar gibisiniz? - Bütün Flaubert in adı Emma Bovary dir. Alain Bosquet, okurlarımızın adını sık sık duyduğu (iki şiir kitabı ve bir romanı yayımlandı Türkçe de), ama büyük boyutlarını yeterince tanımadığı şair, romancı, eleştirmen ve çarpıcı bir edebiyat adamı. Şiirleriyle Sainte-Beuve, Max Jacob, Fransız akademisi Şiir Büyük Ödülü, Cbateaubriand ödüllerini, roman ve anlatıylarıyla da Cbateaubriand ınterallie, Fransız Akademisi Roman büyük ödülü, Marcel Proust ödüllerini kazandı.Claudette Diye Biri ile yazınsal erotizmin doruklarına ulaşıyor.

Diğer "Alain Bosquet" Kitapları:

1. Rehinelik Mesleği

Claudette Diye Biri - Alain Bosquet - Ana Fikri Yorumları