Başarı Bedel İster - Nurullah Genç - Ana Fikri   Konuyu açan: alptraum   İlk Mesaj: 12-29-2010 (15:50)   Son Mesaj: 12-29-2010 (15:50)    Cevap: 0    Gösterim: 712  

12-29-2010

Başarı Bedel İster - Nurullah Genç - Ana Fikri

Yayınevi: Timaş Yayınları
    Basım Tarihi: Şubat 2001
    Kitap Türü: Kişisel Gelişim / Genel

İşte ekonomik hayatın üç önemli anahtar kavramı: İşletme, yönetim, organizasyon!...İşletme nedir ve hangi unsurlardan meydana gelmektedir? İşletme demek başarı mı demektir? Başarı için işletmenin varlığı yeterli değilse. tamamlayıcı olan nedir? İşletme dendiğinde ayrılmaz bir parça gibi akla gelen yönetimin. işletmenin başarısındaki fonksiyonu nedir? Organizasyon nedir? İşletme. yönetim. organizasyon!.... Bu üç kavramın birbirleriyle olan ilişkisi nasıl izah edilebilir?Bu vbenzeri soruların artırılması mümkündür. Ancak bu soruları sormaktan daha önemli olan, uygun cevapları verebilmektir. Bu kitap, sözü edilen cevaplara ulaşabilmek için atılmış adımlardan birisidir. Kitap üç bölümden oluşmaktadır: İşletme, Yönetim, Organizasyon...Her bölüm ilgili temel kavram ekseninde olmak üzere kavramsal fenomenler analiziyle başlamaktadır. Yönetim ve Organizasyon Anabilim dalında lisans ve doktarasını tamamlayan Prof. Dr. Nurullah Genç in Akademik çalışmalarının yanısıra edebi çalışmaları da bulunmaktadır. Hiçbir plan, organizasyon olmadan yaşayamaz.......

Diğer "Nurullah Genç" Kitapları:

1. Ateş Semazenleri
    2. Kalite Liderliği
    3. Sensiz Kalan Bu Şehri Yakmayı Çok İstedim
    4. Hüznün Lalesidir Dünya
    5. Müpteladır Gemiler Benim Denizlerime
    6. Yürüyelim Seninle İstanbul da
    7. Gül ve Ben
    8. Hüznün Lalesidir Dünya İnler Pervane Dönerek

Başarı Bedel İster - Nurullah Genç - Ana Fikri Yorumları