Filler Sultanı ile Kırmızı Sakallı Topal Karınca - Yaşar Kemal - Ana Fikri   Konuyu açan: tasfirin77   İlk Mesaj: 12-29-2010 (06:55)   Son Mesaj: 01-11-2014 (17:16)    Cevap: 2    Gösterim: 6359  

12-29-2010

Filler Sultanı ile Kırmızı Sakallı Topal Karınca - Yaşar Kemal - Özeti

Filler Sultanı ile Kırmızı Sakallı Topal Karınca - Yaşar Kemal - Özeti, Filler Sultanı ile Kırmızı Sakallı Topal Karınca Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir

Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları
    Basım Tarihi: Mart 2009
    Kitap Türü: Diğer / Edebiyat

Filler Sultanı'nda bir halk masalından yola çıkılarak güç ve haklılık arasındaki ilişki ele alınır. Filler Sultanı gücüne güvenerek karıncalara savaş açar. Haklı ya da haksız olmak onun için önemli değildir. Gücünü kendinden milyonlarca kez küçük karıncalar üzerinde denemektir niyeti. Ancak karıncalar birleşir ve haksızlığa boyun eğmeden filler sultanlığını devirirler. "Eğer insan soyunun bu en zaliminin simgesini, benzerini hayvanlar arasında arayacak olsaydım, belki timsahları bulurdum, boa yılanlarını bulurdum. Yok yok, sanmıyorum ki yeryüzünde bu zalimleri simgeleyecek korkunçlukta bir hayvan türü bulabilelim..."- Yaşar Kemal"Korkusuz bir toplum eleştiricisidir Yaşar Kemal. Ve eşsiz bir şair. Onu okuyan herkes büyüleyici, güçlü anlatım yeteneğine hayran kalır."- Dagens Nyheter, (İsveç)

Diğer "Yaşar Kemal" Kitapları:

1. Bugünlerde Bahar İndi
    2. Binbir Çiçekli Bahçe
    3. Sarı Defterdekiler
    4. Yaşar Kemal Kendini Anlatıyor - Alain Bosquet ile
    5. Pis Hikaye
    6. Tanyeri Horozları / Bir Ada Hikayesi - 3
    7. Tanyeri Horozları / Bir Ada Hikayesi - 3
    8. Allahın Askerleri

Filler Sultanı ile Kırmızı Sakallı Topal Karınca - Yaşar Kemal - Özeti Yorumları

Permalink - Mesaj no 1  02-24-2011, 17:38

--->: Filler Sultanı ile Kırmızı Sakallı Topal Karınca - Yaşar Kemal - Özeti

[QUOTE]filler sultani ile kirmizi sakalli topal karinca kitap ozeti-Filler Sultanı ile Kırmızı Sakallı Topal Karınca - Yaşar Kemal - Özeti
    Misafir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) Misafir Ziyaretci

Permalink - Mesaj no 2  01-11-2014, 17:16

→ Filler Sultanı ile Kırmızı Sakallı Topal Karınca - Yaşar Kemal - Ana Fikri

Alıntı:
    filler sultani ile kirmizi sakalli topal karinca kitap ozeti-Filler Sultanı ile Kırmızı Sakallı Topal Karınca - Yaşar Kemal - Ana Fikri

Mesaj mobil cihaz üzerinden gönderilmistir
    Misafir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) Misafir Ziyaretci