Dostluk Hüznü Paylaşmaktır - Süheyla Acar - Ana Fikri   Konuyu açan: tasfirin77   İlk Mesaj: 12-28-2010 (18:00)   Son Mesaj: 12-28-2010 (18:00)    Cevap: 0    Gösterim: 718  

12-28-2010

Dostluk Hüznü Paylaşmaktır - Süheyla Acar - Ana Fikri

Yayınevi: Can Yayınları
    Basım Tarihi: Ekim 2004
    Kitap Türü: Öykü / Edebiyat

"Ağladın. Ardında saklı bir sevdayla bir saklı kent kadar ıssızdın. Gecelerce, yaşamının kocaman, karanlık deliklerle dolu uçsuz bucaksız kıyılarında bir bulup bir yitirdim seni. Dipsiz boşluklara her yuvarlandığımda yeniden gittim o kitapçıya. Kitaplarda, satır aralarında, altını çizdiğin cümlelerde aradım. Bana anlatılanların hepsinden çok o satır aralarının karmaşasında, sözcüklerin bütün gizleri saklayan, sonra bir anda her şeyi söyleyiveren sessiz dizilişteydin, orada buldum seni... Elini uzatıp hayatın akışına bırakmaya ürktüğün bütün duygularınla oradaydın. Sessiz sedasız tutkuların ve kırık dökük umutlarınla, dili tutuk sevdaların ve feryatsız ayrılıklarınla... En büyük hazların ve en derin acıların tam ortasındayken bile, tek bir gün, bir yerde olsun altını çizmediğin duruşunla oradaydın. Öykülerin, masalların, şiirlerin arasında, sana ait olmayan sözlerin arkasındaydın. Saklıydın."

Diğer "Süheyla Acar" Kitapları:

1. Yağmurun Yedi Yüzü
    2. Şapkasız Yalanlar

Dostluk Hüznü Paylaşmaktır - Süheyla Acar - Ana Fikri Yorumları