Haber Basınından İslamcı Medyaya - Hüseyin Aykol - Ana Fikri   Konuyu açan: tasfirin77   İlk Mesaj: 12-28-2010 (07:32)   Son Mesaj: 12-28-2010 (07:32)    Cevap: 0    Gösterim: 492  

12-28-2010

Haber Basınından İslamcı Medyaya - Hüseyin Aykol - Ana Fikri

Yayınevi: Agora Kitaplığı
    Basım Tarihi: Ocak 2008
    Kitap Türü: Diğer / Edebiyat

"Biz gazeteciler arasında şöyle bir söz vardır: "Gazetelerin yazdığı her şey yalan olabilir, ancak birbirleri hakkında yazdıkları asla yalan değildir. O yüzden gazeteler ve onların çoğunun sahibi olan holdingler hakkında bazı gerçeklerden haberdar olmak isterseniz, bazen baş tacı edilen, bazen de kapıdan kovulan "ünlü isimlerinin yazdıklarına ve anlattıklarına bakmakta büyük fayda vardır. "Ben, otuz yılı aşkın bir süredir basın-yayın sektöründe yer alan biri olarak, bu kitabımda Türkiye de gazeteciliğin (ve sonra, medyanın) hangi istikamete yöneldiğini, bu yönelişte en keskin dönüşümlerini askeri darbeler ve muhtıralarla gerçekleştirdiği "İslamcı yolculuğunu anlatmaya çalıştım. Aslında birbirlerine hasım gibi görünseler ve sert çatışmalar yaşasalar da iktidara "yerleşmiş İslami sermaye ile cumhuriyetin "sadık bekçisi ordunun hangi kavşakta buluştuklarını, bu buluşma sonucu da ülkenin direksiyonunu "medya üzerinden nasıl Ortadoğu ya doğru kırdıklarını göstermek istedim. Zaten son yapılan ATV-Sabah ihalesinin sonucu da doğrudan bu tabloyu doğrulamaktadır."

Diğer "Hüseyin Aykol" Kitapları:

1. Türkiye de Siyasi Parti Kapatmanın Tarihi
    2. Çerkes Ethem Gerçek Yaşam Öyküsü

Haber Basınından İslamcı Medyaya - Hüseyin Aykol - Ana Fikri Yorumları