Benim Kim Olduğumu - Erol Koç - Ana Fikri   Konuyu açan: alptraum   İlk Mesaj: 12-28-2010 (02:10)   Son Mesaj: 12-28-2010 (02:10)    Cevap: 0    Gösterim: 1040  

12-28-2010

Benim Kim Olduğumu - Erol Koç - Özeti

Benim Kim Olduğumu - Erol Koç - Özeti, Benim Kim Olduğumu Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir

Yayınevi: Akis Kitap
    Basım Tarihi: Temmuz 2009
    Kitap Türü: Roman / Edebiyat

Bu roman "Sen Benim Kim Olduğumu Biliyor musun?" sözünün, tam anlamıyla bir zavallılık ifadesi olduğunu anlatmaktadır. Romanın kahramanı, dünyayı gerçek olan ve olduğunu zannettiği şekilde yaşayan ve bu ikilemi çevresine aynı şekilde yansıtan, Türkiye'nin Santes şehrindeki fahri konsolosu, hasta ruhlu Bay M. Sorhanlar'dır.Bu trajikomik romanı okurken zaman zaman gülecek, ama bir o kadar da düşüneceksiniz. Bay M. Sorhanlar'ın kişiliği size yabancı gelmeyecek. Onun çevrenizden biri olduğuna kanaat getireceksiniz, belki de onu gördüğünüzü veya onunla her gün karşılaştığınızı düşüneceksiniz.Bay M. Sorhanlar, Elias Canetti'nin Körleşme kitabındaki kahraman da olabilirdi ya da Franz Kafka'nın Şato'sundaki kişi...Ama o bizden biri, çok yakınımızda, bazen de karşımızda...

Diğer "Erol Koç" Kitapları:

1. Sem Benim Kim Olduğumu Biliyor Musun?
    2. Cumhuriyet Tehlikede mi?

Benim Kim Olduğumu - Erol Koç - Özeti Yorumları