Benzerleriyle Değiştirilenlerin Hikayesi - Yılmaz Yunak - Ana Fikri   Konuyu açan: tasfirin77   İlk Mesaj: 12-27-2010 (13:10)   Son Mesaj: 12-27-2010 (13:10)    Cevap: 0    Gösterim: 740  

12-27-2010

Benzerleriyle Değiştirilenlerin Hikayesi - Yılmaz Yunak - Ana Fikri

Benzerleriyle Değiştirilenlerin Hikayesi - Yılmaz Yunak - Özeti, Benzerleriyle Değiştirilenlerin Hikayesi Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir

Yayınevi: Beyan Yayınları
    Basım Tarihi: Ocak 2000
    Kitap Türü: Roman / Edebiyat

Kitabın bütünü içinde rahatlıkla farkedilebileceği gibi. "İslami" bir söylem kullanmayı tercih ettim: ama bunu yaparken sosyalist dünya görüşümden zerre kadar taviz vermeyi hiç düşünmedim. Bunu hiç düşünmedim; çünkü zaten düşünmem için herhangi bir neden yoktu... "Beyyine"yi esas aldım hep; neysem, kitap boyunca hep o oldum... Bu kitabın birçok kişiyi çileden çıkaracağını, deyim yerinde ise birçok kişinin ve kesimin "ağzını köpürteceğini" biliyorum; ama hiç kimseden hiçbir korkum yok ve hiç kimseye yaranmak gibi bir derdim de!.. Yapmaya çalıştığım şey, deyim yerinde ise, o esrarengiz kozmik boyuta hiç durmadan canlı yayın yapmakta olduğumuzun, tüm söz, fiil ve davranışlarımızla o harikulede kompütere sürekli olarak kayıt düştüğümüzün bilinci içinde, küçücük bir çentik şeklinde dahi olsa Levh-i Mahfuz a bir not düşmek...

Diğer "Yılmaz Yunak" Kitapları:

1. Seçenek Etkisi
    2. Meteor Operaasyonu

Benzerleriyle Değiştirilenlerin Hikayesi - Yılmaz Yunak - Ana Fikri Yorumları