Beni Heyecanlandırıyorsun SBS - Bora Serhat Çelik - Ana Fikri   Konuyu açan: tasfirin77   İlk Mesaj: 12-27-2010 (03:21)   Son Mesaj: 12-27-2010 (03:21)    Cevap: 0    Gösterim: 504  

12-27-2010

Beni Heyecanlandırıyorsun SBS - Bora Serhat Çelik - Ana Fikri

Yayınevi: Elma Yayınevi
    Basım Tarihi: Ocak 2009
    Kitap Türü: Diğer / Edebiyat

Kitap, SBS ye hazırlanan öğrencilere, anne baba ve öğretmenlere yol gösteren bir rehber. Yazar, SBS nin verdiği heyecanı farklı bir bakış açısıyla anlatıyor: İnsan tanımadığı şeyden korkarken tanıdığı şeyi sevebilir. Korktuğumuz veya sevdiğimiz şeyle karşılaşmak, bizi heyecanlandırır. SBS hakkında bildiğin, sadece Seviye Belirleme Sınavı nın kısaltması ise ondan korkabilir, bu yüzden sınav kaygısı yaşayabilirsin. Ama SBS nin ne işe yaradığını ve senin bu süreçte neler yapman gerektiğini bilirsen, onunla tanışırsan yaşayacağın duygu tatlı bir heyecan olacaktır.Ben, SBS den veya ÖSS den hiç anlamam. Test çözme tekniğini de bilmem. Bir yönetici olarak yıllar içinde gördüğüm şu: Sınavda işaretlediğiniz a, b, c, d ve e şıkları iş hayatında herkes tarafından biliniyor. Başarılı dediğimiz adamların hepsi "f" şıkkını bulmuş adamlar. İşin tüm sırrı "f" şıkkında.Bu sınavların, ezberlerin ve tüm bir sistemin hayal gücünüzü öldürmesine izin vermeyin. Ve unutmayın ki o sınav sorularını hazırlayanlar, "f" şıkkını bilmedikleri için o şıkları yazdılar. Ahmet Şerif İzgörenBu kitabı okuyacak öğrenciler çok şanslı. Ellerine geçen bu fırsatı iyi bir şekilde değerlendirmelerini öneririm. Ben de OKS ye hazırlanan öğrencilerden biriydim ama bizim böyle bir rehber kitabımız yoktu. Emir DoğanBursa İMKB Gürsu Anadolu Lisesi 9. sınıf öğrencisi

Diğer "Bora Serhat Çelik" Kitapları:

1. Beni Heycanlandırıyorsun SBS

Beni Heyecanlandırıyorsun SBS - Bora Serhat Çelik - Ana Fikri Yorumları