Bediüzzaman Said Nursi - Murat Duman - Ana Fikri   Konuyu açan: alptraum   İlk Mesaj: 12-27-2010 (03:00)   Son Mesaj: 05-09-2012 (20:50)    Cevap: 1    Gösterim: 782  

12-27-2010

Bediüzzaman Said Nursi - Murat Duman - Ana Fikri

Yayınevi: Gelecek Yayınları
    Basım Tarihi: Nisan 2008
    Kitap Türü: Diğer / Edebiyat

Merhum Osman Yüksel Serdengeçti nin ifadesiyle, etrafı sekiz yaşından seksen yaşına kadar her yaştan ve her kesimden insan tarafından sarılmış bir bahtiyar olan Bediüzzaman Hazretleri, İslâm a ve Kur ân a hizmet noktasında fevkalâde derinliğe sahip bambaşka bir şahsiyetti. Risale-i Nur hizmetinin başladığı yıllarda Üstad ın etrafında pervane olan insanlarda, tarif edilemeyecek bir hâl vardı. Bütün engelleme çabalarına rağmen, îmâna susamış gönüller, onun eserleriyle aydınlanıyordu. O yıllarda Risale-i Nur hizmetini omuz- layan insanlar, sanki hayatlarında Asr-ı Saadet in izdüşümünü yaşıyorlardı. Temiz, ulvî ve sonsuz bir şeye bağlanmanın verdiği güvenle Anadolu nun samimi evlâtları, Meşrutiyet, İttihad-Terakkî ve Cumhuriyet dönemlerini yaşayan bu bahtiyar zâtın, o Şark yaylaların- dan gelip, sıradağlar gibi muhkem îmânıyla, nicelerinin silinip tarihe karıştığı bir devrede ayakta kalmayı başaran bu hizmet kahramanının etrafını sarmışlardı. Bediüzzaman Hazretleri ni, inkılâba ve laikliğe aykırı hareket ediyor diye çeşitli ithamlarla ezmek isteyen, mahkemelere sevk eden, hapishanelere ve sürgüne gönderen hâkim güçlerin çabası, Kur ân ın ve Allah ın nurunu yaymak için verdiği mücadeleye engel olamadı. Aksine, Kur ân ın aydınlık ikliminden beslenen bu Nur, vatan sathını aştı ve cihanın dört bir yanına yayıldı. Niceleri çileli hayatında çeşitli vesilelerle ona talebe oldu. Daha sonra da pek çokları kendini Risale-i Nur hizmetine vakfetti ve Risale-i Nur ların fikrî aydınlığı altında yapılan gayretleri, çağımız şartlarında dine hizmet adına en güzel bir metot olarak benimsedi. İşte elinizdeki bu kitapta, Bediüzzaman Hazretleri nin etrafında kenetlenen talihli ve onurlu zevâtın hatıraları ve mülâhazaları ışığında Üstad ın mübarek hayatı, fikirleri, yaşadığı hâdiseler ve ortaya koyduğu eserler kronolojik bir seyir hâlinde ortaya konuldu. Asr-ı Saadet ten bu yana devam eden îmân ve Kur ân hizmetinin, çağımızdaki güçlü temsilcilerini bünyesinde barındıran Risale-i Nur hizmetinin tarihî seyri ve çeşitli açılardan günümüze bakan hususiyetleri, Bediüzzaman Hazretleri nin şahsında kapsamlı bir şekilde bu eserde değerlendirilmeye çalışıldı. Not: Ürünlerimizi Final Dağıtım, Gökkuşağı Dağıtım, Alfa Dağıtım, Bilgi Dağıtım, Derya Dağıtım, Doğuş Dağıtım, İki A Dağıtım, Kardeşler Dağıtım ve Artı Dağıtım dan temin edebilirsiniz.

Diğer "Murat Duman" Kitapları:

1. Çanakkale ve Gelibolu Destanı (Kitap+Cd)
    2. İki Çağın Hükümdarı Fatih
    3. Osmanlı Kuruluş Devrinin Mimarları

Bediüzzaman Said Nursi - Murat Duman - Ana Fikri Yorumları

Permalink - Mesaj no 1  05-09-2012, 20:50

[QUOTE]murat dumanin canakkale ve gelibolu destani adli kitap ozeti
    Misafir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) Misafir Ziyaretci