Bir Mabed Bekçisi Cemil Meriç - Dücane Cündioğlu - Ana Fikri   Konuyu açan: alptraum   İlk Mesaj: 12-26-2010 (20:40)   Son Mesaj: 12-26-2010 (20:40)    Cevap: 0    Gösterim: 1377  

12-26-2010

Bir Mabed Bekçisi Cemil Meriç - Dücane Cündioğlu - Özeti

Bir Mabed Bekçisi Cemil Meriç - Dücane Cündioğlu - Özeti, Bir Mabed Bekçisi Cemil Meriç Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir

Yayınevi: Etkileşim Yayınları
    Basım Tarihi: Eylül 2006
    Kitap Türü: Diğer / Edebiyat

Cemil Meriç Türk düşünce hayatında çok derin etkileri olan bir mütefekkir, mütercim ve münekkid. Hugo ve Balzac gibi dünya edebiyatının devlerinden yaptığı çevirilerle Türkçe çeviri edebiyatının en güzel örnekleri veren Cemil Meriç, daha önce hiçbir çalışmada yapılmadığı kadar derinlikli bir analize konu oluyor elinizdeki kitapta. Hiçbir kitabına girmemiş, hiçbir kitapta yer almamış yazılarından ve yılladır hiç birine ulaşmak mümkün olmayan çevirilerinden yapılan geniş alıntılarla, bütün metinlerin adım adım ustalıklı hikayesiyle, bilinmeyen bir Cemil Meriç konuşuyor Bir Mabed Bekçiside. Dünya edebiyatının oluşturduğu, hudutları ebediyeti kucaklayan pantheonun bekçiliğini bu ülkede hakkıyla yerine getiren bir isme layık bir çalıma bu. Bir dizi kitaptan oluşacak Meriç monografisinin ilk kitabı olan Bir Mabed Bekçisi, Türkiye nin meçhulü olan Cemil Meriç i, mütercim Cemil Meriç i anlatıyor, hem de bir başka ustanın kalemiyle.

Diğer "Dücane Cündioğlu" Kitapları:

1. Bir Mabed İşçisi
    2. Bir Kur'an Şairi
    3. Âkif Dair
    4. Cenab-ı Aşk
    5. Ölümün Dört Rengi
    6. Hz. İnsan
    7. Keşf-i Kadim
    8. Bir Kur an Şairi - Mehmed Akif ve Kur an Meali
    9. Daireye Dair

Bir Mabed Bekçisi Cemil Meriç - Dücane Cündioğlu - Özeti Yorumları