Bulmaca Kitabı 4 Peygamberler Tarihi - Mustafa Baydemir - Ana Fikri   Konuyu açan: alptraum   İlk Mesaj: 12-26-2010 (12:40)   Son Mesaj: 05-03-2011 (22:17)    Cevap: 1    Gösterim: 823  

12-26-2010

Bulmaca Kitabı 4 Peygamberler Tarihi - Mustafa Baydemir - Ana Fikri

Yayınevi: Çilek Yayınları
    Basım Tarihi: Eylül 2003
    Kitap Türü: Diğer / Edebiyat

Binamızı kurduk, odalarımızı tanıdık. Güzeller güzeli konuklarımızla doyumsuz zamanlar yaşadık. Bunların tümü çok güzel! Mutluluğumuz sürekli olsun istiyoruz. Mutluluğumuza engel olacak, her türlü kuşkudan Allah a sığınıyoruz. Fakat yine de düşünmeden edemiyoruz: Evimiz ne kadar sağlam? Ya bir deprem olursa halimiz nice olur. Allah korusun! Ya evimiz yıkılır da altında kalırsak? Evimizin "zemin etüdü"nü yaptıdık mı? Temelimizin alt yapısı sağlam mı? Korku ve telaş elimizi ayağımıza dolaştırıyor. Hemen kolları sıvayıp bilir kişilere koşturuyoruz. Bilir kişiler evimize gelip inceleme ve araştırmalara başlıyorlar. Verdikleri rapor ferahlandırıyor yüreklerimizi. Raporun bir bölümünde şunlar yazıyor: "...Ev çok şağlam temeller üzerine kuruludur. Bu konuda çok ilginç arkeolojik bulgulara rastlanmıştır. Temelin taşları eşsiz tarihi bilgiler barındırmaktadır. Bu bilgilerin bir kısmı dini bilgiler içeriyor ki bizim konumuzun dışındadır. Derha "işinin ehli" bir ilahiyatçıya baş vurularak, dini içerikli bilgiler çözüme kavuşturulmalıdır." Bir değil, bir kaç ilahiyatçıya baş vurarak sonucu elde ediyoruz. Evimizin temelindeki taşların Hz. Adem den Hz. Peygambere kadar olan tüm peygamberlerin evlerinin taşlarından olduğunu hayretle ve sevinçle öğreniyoruz. ...Tarihin "şeref levhaları" olan bu peygamberleri daha yakından tanımaya karar veriyoruz.

Diğer "Mustafa Baydemir" Kitapları:

1. Kur ân-ı Kerim Süreleri: Bulmacalarla Öğreniyorum
    2. Kur ân-ı Kerim Süreleri: Bulmacalarla Öğreniyorum
    3. Hazreti Peygamberin Hayatı: Bulmacalarla Öğreniyor
    4. İslamın Şartları: Bulmacalarla Öğreniyorum 1
    5. İmanın Şartları: Bulmacalarla Öğreniyorum 1
    6. İslam Büyükleri: Bulmacalarla Öğreniyorum 1
    7. Hazreti Peygamberin Hayatı: Bulmacalarla Öğreniyor

Bulmaca Kitabı 4 Peygamberler Tarihi - Mustafa Baydemir - Ana Fikri Yorumları

Permalink - Mesaj no 1  05-03-2011, 22:17

--->: Bulmaca Kitabı 4 Peygamberler Tarihi - Mustafa Baydemir - Özeti

Alıntı:
    peygamberimizin hayatiyla ilgili bulmaca-Bulmaca Kitabı 4 Peygamberler Tarihi - Mustafa Baydemir - Özeti

allah ondan razı olsun
    Misafir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) Misafir Ziyaretci