Büyülü Bir Yolda (İran, Pakistan, Hindistan, Nepal - Işıl Özgentürk - Ana Fikri   Konuyu açan: tasfirin77   İlk Mesaj: 12-25-2010 (07:33)   Son Mesaj: 12-25-2010 (07:33)    Cevap: 0    Gösterim: 687  

12-25-2010

Büyülü Bir Yolda (İran, Pakistan, Hindistan, Nepal - Işıl Özgentürk - Ana Fikri

Yayınevi: Telos Yayıncılık
    Basım Tarihi: Kasım 1997
    Kitap Türü: Diğer / Edebiyat

"1996 yılının ekim ayında Fotoğraf Evi nin düzenlediği uzun bir geziye katıldım. Küçücük bir otobüsümüz vardı. Arka tarafında da küçük bir mutfağımız. Yolculuğumuz İstanbul da başladı Nepal in başkenti Katmandu da sona erdi. Her sabah bir başka kentte uyandık. Sırlarla dolu İran dan, ortaçağ karanlığında yaşayan Pakistan a geçtik. Hindistan benim için bir kültür şoku oldu. Yüzlerce tanrının varolduğu bu topraklardaki heykel, resim, el sanatları beni adeta büyüledi. Uzun süre etkisinden kurtulamadım. Katmandu ya gecikmiş olarak gittiğimi farkettim. Ben buraya 1968 de, üniversite işgallerinden fırsat bulup gelmeliymişim.Sonra bu büyülü yolculuk bitti. Hiç bitmemesini istediğim için o yoldaki ben i anlatmaya çalıştım. Hepsi bu."

Diğer "Işıl Özgentürk" Kitapları:

1. Büyülü Bir Yolda
    2. Sessizlik ve Sırdır Ötesi
    3. Çocukluk Şarkıları
    4. Al Gözüm Seyreyle
    5. Alevin ve Acının İçinden
    6. Yokuşu Tırmanır Hayat
    7. Toplu Oyunları 1 Küçük Sevinçler Bulmalıyım Avluda

Büyülü Bir Yolda (İran, Pakistan, Hindistan, Nepal - Işıl Özgentürk - Ana Fikri Yorumları