Afedersin Hayat - Ahmed Günbay Yıldız - Ana Fikri   Konuyu açan: alptraum   İlk Mesaj: 12-24-2010 (21:50)   Son Mesaj: 12-24-2010 (21:50)    Cevap: 0    Gösterim: 5874  

12-24-2010

Afedersin Hayat - Ahmed Günbay Yıldız - Özeti

Afedersin Hayat - Ahmed Günbay Yıldız - Özeti, Afedersin Hayat Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir

Yayınevi: Timaş Yayınları
    Basım Tarihi: Ekim 2001
    Kitap Türü: Şiir / Edebiyat

Kavramlar sahi bu kadar ikiyüzlü müydü? Yoksa, istediğimiz gibi yorumlayışımız mıydı onları özünden koparıp birer karmaşa haline getiren? Bilmiyorum doğrusu. Bildğim tek şey, işimize gelmeyen gerçekleri kendimize uyduruşumuz!...Maskeler utanç vericidir benim bildiğim. Utançsa, gerçeklerden gocunduğu için doğar suçlu vicdanlarda. Sahi, utandın mı yaptıklarından? Daha şimdiden hayal eder gibiyim, mektubumu okurken neler hissedeceğini... 'Afedersin Hayat!...' diyeceksin kahırlanıp; ama hayat, yaşanmışları affetmez ki!Evliliklerde ilan gerekir benim bildiğim... Eş, dost, anne, baba... herkesin duyumuna açık bir ilan... Sorumsuz yaşamak mutluluk gibi görünse de başlangıçta, her istediğini yapmak, sonuçlarınıda göze almayı gerektirir; bunu öğrendin mi hiç olmazsa?...

Diğer "Ahmed Günbay Yıldız" Kitapları:

1. Kayıp Sabahlar
    2. Orada Da Yıldızlar Kayar Mı?
    3. Sokağa Açılan Kapı
    4. Figan
    5. Dallar Meyveye Durdu
    6. Bir Dünya Yıkıldı
    7. Mavi Gözyaşı
    8. Gönül Yarası
    9. Çiçekler Susayınca

Afedersin Hayat - Ahmed Günbay Yıldız - Özeti Yorumları