Adım Adım Visual Basic 6.0 Uygulamaları - Erdal Akpınar - Ana Fikri   Konuyu açan: alptraum   İlk Mesaj: 12-24-2010 (20:10)   Son Mesaj: 12-24-2010 (20:10)    Cevap: 0    Gösterim: 676  

12-24-2010

Adım Adım Visual Basic 6.0 Uygulamaları - Erdal Akpınar - Ana Fikri

Yayınevi: Nirvana Yayınları
    Basım Tarihi: Eylül 2009
    Kitap Türü: Bilgisayar / Teknoloji

Visual Basic 6.0 görsel programlama dili DOS tabanlı programlama dilleri ve diğer görsel programlama dillerine göre daha kullanışlı bir dildir. Programcıların tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek özelliklere sahiptir. Görsel bir programlama dili olduğu için kullanılması ve öğrenilmesi oldukça kolaydır.Bu kitapta, Visual Basic Programlama Dilini yeni öğrenenler ve kendini geliştirmek isteyenler için bilgiler yer almaktadır. Mümkün olduğunca programlamaya yeni başlayanları dikkate almaya çalıştım. Herkesin okuduğunda anlayabileceği sade bir dille anlatılmış bilgiler mevcuttur. Bu kitabı alıp çalışmaya başladığınızda görsel bir programlama dili olan Visual Basic in kolay ve çok zevkli bir dil olduğunu göreceksiniz.Kitabın her bölümünde konularla ilgili bilgi verildikten sonra bu bilgiler doğrultusunda açıklamalı örnekler verilmiş ve çalışma soruları eklenmiştir.Kitapta Yer Alan Konular.Visual Basic e Giriş .Temel Giriş Çıkış İşlemleri .Formlar ve Özellikleri .Araç Kutusu Kontrolleri .Değişkenler Sabitler ve Operatörler .Program Akışının Kontrolü .Döngüler .Diziler .Prosedürler ve Fonksiyonlar .Standart Fonksiyonlar .Menü Hazırlama .Dosyalar .Veritabanı İşlemleri .Rapor Hazırlama

Diğer "Erdal Akpınar" Kitapları:

1. Adım Adım Delphi 7.0 Uygulamaları

Adım Adım Visual Basic 6.0 Uygulamaları - Erdal Akpınar - Ana Fikri Yorumları