Adımız Çıkmış Türklere - Mustafa Kıran - Ana Fikri   Konuyu açan: alptraum   İlk Mesaj: 12-22-2010 (09:00)   Son Mesaj: 12-22-2010 (09:00)    Cevap: 0    Gösterim: 520  

12-22-2010

Adımız Çıkmış Türklere - Mustafa Kıran - Ana Fikri

Yayınevi: Nokta Yayınları
    Basım Tarihi: Mayıs 2007
    Kitap Türü: Diğer / Edebiyat

Mustafa yı futbol dünyasında, kişiliğiyle çok büyük bir hoca olan Parreira nın yanındaki konuşmalarıyla tanıdım. Güler yüzlü olma özelliğine de sahip olan bu sevimli gençle futbol dostluğumuz uzun süre devam etti. Bir gün onun sadece çevirmen olmayıp kendi duygularını düşüncelerini ve izlenimlerini de kağıda aktarabilmekte ne denli başarılı bir yazar olduğunu keşfettim. Bir iki derken şimdi de öncekiler kadar keyifle okuyacağımız üçüncü kitabı da gururla elime geçti. Bizden birinin bizi bize anlatması bana her zaman ilginç gelmiştir. HALİT KIVANÇ Ben zaten başından beri iddia edip duruyordum, bu çocuk "Nasrettin Hoca nın torunu" diye. Bu kitabını gördükten sonra şüphem kalmadı; evet, kesin o. Değilse de ben Nejat Uygur değilim. NEJAT UYGUR Mustafa yı ilk önce bir Fenerli olarak tanıdım, sonra Fener aşkıyla yazılmış kitabıyla, ardından tiyatro oyunlarını takip eden bir sanatsever olarak devam etti sohbetlerimiz. Sonrasında ise renkli kişiliği, nükteli sohbeti ve dilinden düşürmediği ikizleri ile hayata renk katmaya devam etti. İşte bu kültürlü, görgülü, akıllı ama bir o kadar da komik arkadaşımızdan yeni bir kitap. Keyifli okumalar. BERNA LAÇİN

Diğer "Mustafa Kıran" Kitapları:

1. Zico Futbolun Asil Ruhu

Adımız Çıkmış Türklere - Mustafa Kıran - Ana Fikri Yorumları