Adım Adım Mutluluk - E. Rich - Ana Fikri   Konuyu açan: alptraum   İlk Mesaj: 12-19-2010 (23:10)   Son Mesaj: 12-19-2010 (23:10)    Cevap: 0    Gösterim: 534  

12-19-2010

Adım Adım Mutluluk - E. Rich - Ana Fikri

Yayınevi: Kuraldışı Yayınları
    Basım Tarihi: Ocak 1998
    Kitap Türü: Kişisel Gelişim / Genel

Sizin için mutluluk nedir? Eğer "..." olursa, mutlu olur muyum? Koşullu mutluluğun olmadığını yaşam bize öğretiyor. Mutluluğu koşullar değil, seçimler belirliyor. Mutsuzluğumuz da bilinçaltı programlarımızdan ve yaşam seçimlerimizden kaynaklanıyor. Yazar, bu kitabında mutluluğu belirleyen şeyin koşullar ya da insanlar değil, kendi verdiğimiz kararlar olduğunu vurguluyor. "Direkt Karar Terapisi" için yıllarınızı psikoterapistlerle geçrimek zorunda değilsiniz. Psikoterapiste gitme amacınız zaten karar vermenizi sağlamak ya da kararlarınızı önerilen seçimler arasından yapmak değil mi? Psikoterapist, anne babanızın kurtarıcılık rolünü üstlenecek biri değildir. Mutlu olmaya hakkınız var. Ama bedelsiz değil. Psikoterapiste gitmek için harcadığınız zaman ve parayı, kendinize harcayabilirsiniz. Kendinize ödeyeceğiniz bedel ise; sadece sorumluluk.

Adım Adım Mutluluk - E. Rich - Ana Fikri Yorumları