Ünlü Sanatçılardan 'iftihar Abidemiz-Efendimiz' albümü   Konuyu açan: yabanGülü   İlk Mesaj: 04-06-2008 (23:48)   Son Mesaj: 05-08-2008 (23:27)    Cevap: 4    Gösterim: 12051  

Ağaç Şeklinde Aç2Beğeni
  • 2 gönderen yabanGülü

04-06-2008

Ünlü Sanatçılardan 'iftihar Abidemiz-Efendimiz' albümü

'İftihar Abidemiz-Efendimiz' adlı ilahi albümü büyük ilgi gördü. Albümde Ferdi Tayfur'dan Funda Arar'a kadar 11 ünlü sanatçı birer ilahi seslendirdi.

4 günde 200 bin satış yapan albümün geliriyle varoşlarda yaşayan çocuklara 11 adet 'Etüt Eğitim Merkezi' yaptırılacak. Peygamber Efendimiz Hz Muhammed'e bestelenen eserlerin yer aldığı 'İftihar Abidemiz-Efendimiz' adlı ilahi albümü için ünlü sanatçılar bir araya geldi. Yücel Arzen'in genel düzenlemelerini yaptığı albümde ilahi okuyan Ferdi Tayfur, Muazzez Ersoy, Funda Arar, Hakan Altun, Uğur Işılak, Erhan Güleryüz, Fatih Kısaparmak, Zara, Murat Göğebakan, Orhan Hakalmaz ve Ahmet Özhan hiçbir ücret almadı. Çünkü sanatçılar albümün geliriyle Türkiye'nin çeşitli yerlerinde varoşlarda yaşayan çocuklar için 11 adet 'Etüt Eğitim Merkezi' yaptırılmasına destek olacak.

Merkezlere, sanatçıların adları verilecek. Böylesine müstesna bir çalışmada bulunmanın mutluluğunu ve gururunu yaşadıklarını belirten ünlü sanatçılar, albümün tüm gelirlerinin eğitime harcanmasının güzel bir duygu olduğunu söyledi. Eğitim kurumlarının yerleri, sanatçıların istekleri doğrultusunda ve ihtiyaca göre şekillenebilecek. Okumalarda yer alan Funda Arar Van'ı, Ferdi Tayfur memleketi Adana’yı, Fatih Kısaparmak ise Elazığ’ı tercih etti. Prodüktörlüğünü Gürkan Vural'ın yaptığı albüm, 1 Nisan 2008'de satışa sunulmasıyla birlikte büyük ilgi gördü.

4 günde satış rakamları 200 bine ulaşan albümünün devamının geleceğini söyleyen Vural, "Sanırım 500 bini de geçeceğiz. Halkın yardım amaçlı olacağını bilmeleri ve dev sanatçıların bu işe gönül vermelerinin satışlarda etkisi büyük" dedi. Albümlerinin çıkışıyla birlikte bazı kesimler tarafından haksız eleştirilere maruz kaldıklarını söyleyen Gürkan Vural, "Bu albümü kimse kendisine rant sağlamak için yapmadı. Sanatçılarımız hem peygamberimiz için söyledi, hem çocuklarımıza yardım etti" diye konuştu.

KİM HANGİ ESERİ SÖYLEDİ

Ahmet Özhan 'Ay Yüzlüm'
    Söz: M. Fethullah Gülen Müzik: Ertuğrul Erkişi

Muazzez Ersoy 'Dün Gece'
    Söz: Refik Yıldız Müzik: Ertuğrul Erkişi

Hakan Altun 'Aşık Oldum Muhammed'e'
    Anonim

Funda Arar 'O Gece Sendin Gelen'
    Söz: C. Numanoğlu Müzik: M. Emin Ay

Orhan Haklamaz 'Güllerin Efendisi'
    Söz: - Müzik: Ertuğrul Erkişi

Zara 'Sevdim Seni'
    Söz: Cemali Müzik: Anonim

Fatih Kısaparmak 'Seni Buldum'
    Söz - Müzik: Fatih Kısaparmak

Erhan Güleryüz 'Size'
    Söz: - Müzik: Ertuğrul Erkişi

Murat Göğebakan 'Sultanım'
    Söz: A Kömürcü, M. Demirci Müzik:Doğan Öztürk

Uğur Işılak 'Bir Damla Olsan'
    Söz - Müzik: Uğur Işılak

Ferdi Tayfur ' Ay Doğdu Üzerimize'
    Anonim

[YT]YzwTbY5MVXw[/YT]
    [YT]k2gBivsMH2I&feature=related[/YT]

alptraum ve kipchak bunu beğendiler.

Ünlü Sanatçılardan 'iftihar Abidemiz-Efendimiz' albümü Yorumları

Permalink - Mesaj no 1  04-07-2008, 02:47

allah Emeği Geçen Tüm Sanatçılardan Razı Olsun
    N u M a N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) N u M a N

Permalink - Mesaj no 2  04-07-2008, 11:54

gerçekten hoş bir albüm olmuş...
    ayrıca bu albümde Uğur Işılak 'ı görmekte güzel...
    kipchak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) kipchak

Permalink - Mesaj no 3  04-08-2008, 17:42

paylaşım güzel ve degerli !
    yabangülü tskler.....

yakın zamanda .! allaha kısmet eder almayı düşünüyorumm...
    güzel eserlere dinlemek insan huzur veriyor...hazırlayan bütün kardeşlerimizden ve emeği geçen kardeşlerden allaha razı olsun.

Fani 06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) Fani 06

Permalink - Mesaj no 4  05-08-2008, 23:27

ben aldım arkadaşlar gerçekten mükemmel