Çin 61 müzeye girişi ücretsiz yaptı   Konuyu açan: alptraum   İlk Mesaj: 03-29-2008 (16:00)   Son Mesaj: 03-29-2008 (20:53)    Cevap: 1    Gösterim: 804  

03-29-2008

Çin 61 müzeye girişi ücretsiz yaptı

Çin hükümeti kültür atağına devam ediyor. Hükümet önümüzdeki hafta cuma günü Pekin'de 32, Gansu bölgesinde 20 ve Guangong'da 9 müzenin girişini ücretsiz yapacak.

Devami...

Çin 61 müzeye girişi ücretsiz yaptı Yorumları

Permalink - Mesaj no 1  03-29-2008, 20:53

İstanbul'a ilk gittiğimde Topkapı Sarayı'na gittim.Giriş ücreti bayağı yüklüydü.Öğrenci kimliği olanlara serbestti.Kimlik sayesinde Topkapı Sarayı'nın her köşesini gezdim.
    Kutsal emanetler bölümü beni çok etkiledi. Her müslümanın gidip gezmesi gereken bir yer.

Oradan karşısındaki AYASOFYA'ya gittim. Fakat giriş ücretliydi ve öğrencilere tölerans tanınmıyordu. Giriş ücretini söylememe gerek yok. Giriş parasına İstanbul'da bir gün gezdim.Turistlerden alınan para ise neredeyse bizden alınanın 2 katı idi.
    Ne zaman Ayasofya'y görsem içime batar.
    Asırlardır kilise olarak kullanılan bir ibadethanenin 1453 yılıyla CAMİye dönüştürülmesi ve de gökkubbesinde Allah ve Muhammed yazısını canlı olarak göremeyişime yanarım.
    Sanırım 1930 yıllarda müze haline getirildi.
    Umarım birgün minaresinden EZAN sesi duyarız...
    serkaan001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) serkaan001