Mutlu Bir Anne Olmanın Yolları   Konuyu açan: esragvn   İlk Mesaj: 03-08-2018 (08:55)   Son Mesaj: 01-03-2021 (18:42)    Cevap: 1    Gösterim: 3467  

  03-08-2018

  Mutlu Bir Anne Olmanın Yolları

  Mutlu Bir Anne Olmanın Yolları
  1. Sabahları Meditasyon Yapın
  Gözleriniz açıkken 20 defa nefes alıp verin ve günde üç ya da beş dakika meditasyon yapın. Bunu ister tek başınıza isterseniz çocuklarınızla yapabilirsiniz.

  2. En İyiye Odaklanın
  Gününüzün “en iyi kısmı” hakkında çocuklarınızla düzenli olarak konuşun. Hayata bakış açınız mutluluğun temelidir.

  3. Hareket Edin
  Günlük olarak hareket etmenin bir yolunu bulun. Küçük çocuğunuzla dans partisi verin, onlarla doğa yürüyüşü yapın ya da koşu, kırkayağı gibi daha çok enerjik hissetmenizi sağlayacak bir şey de olabilir, vücudunuzu aktif tutmanız önemlidir.

  4. Duygularınızı Hissedin
  Zihinsel ve duygusal nasıl hissettiğinize gerçekten dikkat edin. Eğer piliniz bitmiş hissediyorsanız, bunu onurlandırın ve en kısa sürede, ufak bir şey bile olsa, kendinizi yenileyecek bir şey yapın.

  5. Hediye Olun
  Tamamen çocuklarınız için ortaya çıkmaya çalışın. Kendi merkezinize indiğiniz bir anda, iPhone’unuzu bir kenara bırakın, bilgisayarınızdan uzak durun ve sadece çocuklarınız için ortaya çıkın.

  6. Önceliklerinizi Listeleyin
  Sizin için en önemli olan üç ya da beş şeyi seçin. Bunlar sizin öncelikleriniz. Günün sonunda, herşeyi yapmaya vaktiniz kalmadığında en azından bunlar bitmiş olacak. Ve zamanınızın geri kalanında diğer önemli işlerinizi yaptığınızda, mutluluk hissiyle dolup taşacaksınız.

  7. Bir Liste Yapın
  Ve kendinizi onun içine koyun! Çoğu anne yapacakları birçok şey için uzun listeler hazırlar ve yapacaklar listesi tamamlandığında sizin de dinlenmeniz, biraz ara vermeniz, arkadaşlarınızla vakit geçirmeniz, kitap okuyup yürüyüşe çıkmanız gerektiğini düşünmek kolaydır fakat genelde öyle olmaz. Neden yapacaklar listenize “benim zamanım” faaliyetlerini eklemiyorsunuz? Manikür randevusu almak iş e-maillerinize cevap vermek kadar önemlidir. Yapın!

  8. Bir Kara Liste Yapın
  Uzmanlar zamanı verimli geçirmek için kullanışlı hatırlatıcılara gerek olduğunda çeşitli şeyler için de kara liste hazırlamanızı öneriyor. En önemli şeylerden birisi kişisel bakım kara listesidir. Kendinizle ilgilendiğinizde, sadece 10 dakikalık bile olsa, mutluluğunuzu kontrol edersiniz.

  9. Hayır Deyin
  Anne olarak, onları korumanız için size güvenen birçok insan var. Her zaman. Size aç olduğunu söyleyen küçük insanlara hayır diyemiyorken, diğer insanlar onlar için bir şey yapmanızı istediklerinde hayır demek için birçok fırsatınız var.

  10. Etrafınızı Arkadaşlarınızla Doldurun
  Gerçekten. Koşuşturmaktan yorulup sıkıldığınızda, arkadaşlarınızla öğlen yemeği planınızı iptal etmek kolaydır. Fakat riskli bir durumdur. Dostluk ilişkilerinizi güçlü tutmayı unutmayın. Haftalık ya da aylık arkadaş buluşmaları ayarlayın. Ya da en azından telefon görüşmeleri için haftalık zaman planlayın.

  Kaynak
  Mutlu Bir Anne Olmanın Yolları Yorumları    Permalink - Mesaj no 1  01-03-2021, 18:42

  → Mutlu Bir Anne Olmanın Yolları


  Bir anne adayı olarak keyifle okudum.