Simit hakkında inanılmaz gerçek!   Konuyu açan: leylasari   İlk Mesaj: 03-28-2012 (12:11)   Son Mesaj: 03-28-2012 (12:11)    Cevap: 0    Gösterim: 544  

Ağaç Şeklinde Aç1Beğeni
  • 1 gönderen leylasari

03-28-2012

Simit hakkında inanılmaz gerçek!

'Bir tane yedim, bu öğünü hafif atlattım' dediğimiz simit sandığımız kadar masum çıkmadı! O da tıpkı hamburger, patates kızartması ve pizza gibi fast food sınıfına giriyor. İşte, nedenleri...

Eskiden evde yapılan tencere yemeklerinin yerini beş dakikada kapımıza gelen ucuz hızlı yemekler aldı. Evden işe giden sefer tasları unutuldu, iki dakikada hızlı bulabileceğimiz hamburgerler, pizzalar hepimizin baş tacı oldu. Ancak İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Ayça Kaya, genelde hafif bir öğün diye tercih edilen simit ve tostun da hamburger, pizza, patates kızartması kadar kilo aldırabileceğine dikkat çekiyor ve nedenlerini şöyle anlatıyor:

Simit de kilo aldırır

"Pek çoklarının 'Bir tane yedim, bu öğünü hafif atlattım' diye tercih ettiği simit, sandığımız kadar masum değildir. Bir simit yaklaşık 40 gr olmasına rağmen, 250 ile 300 kalori arası değişen enerji miktarına sahiptir. Bu yüksek enerji üzerindeki susamdan gelir, yağlı bir besin olan susam, simidin kalorisi artırır. Bir tane simit, yaklaşık olarak dört dilim ekmeğe eşdeğerdir. Bu nedenle simit tüketirken dikkat!

HABERİN DEVAMI İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ

Fani 06 bunu beğendi.

Simit hakkında inanılmaz gerçek! Yorumları