Fethullah Gülen Hacca gitmiş midir?

bu kadar iyi niyetli oldugunuzu görüp bu cahil hurafesi diye nitelendirdiginiz yazılara kalkıp böyle seviyesiz ve ölçüsüz cevaplar vermekle kendi egonuzu tatmin etmekten daha fazla ileri gidemeyeceğinizi bilmenizi isterim. Herkes ...

Ağaç Şeklinde Aç12Beğeni

1. Alt 02-15-2011, 23:24 #31
    Ziyaretci
    Misafiriniz Mesajlar: n/a
    bu kadar iyi niyetli oldugunuzu görüp bu cahil hurafesi diye nitelendirdiginiz yazılara kalkıp böyle seviyesiz ve ölçüsüz cevaplar vermekle kendi egonuzu tatmin etmekten daha fazla ileri gidemeyeceğinizi bilmenizi isterim. Herkes herkesi vekimseyi zorla sevmek zorunda degildir. Bu profun yazdıgına saygısızlık diyorsanız yapıtıgınız acıklamalrlada yapmıs oldugunuz bu saygısızlıgı görmezden gelemezsiniz. Kas yapalım derken göz cıkarmayın. Taraf olmak isterkende sakkın ha bertaraf olmayın. sevgilerle. alahın selamı üzerinize olsun hayırlı geceler.

2. Alt 02-24-2011, 17:01 #32
    Ziyaretci
    ecmel Mesajlar: n/a
    gitse ne olur gimese ne olur acaba gerçek mümin olmadıktan sonra allah ıslah etsin

3. Alt 04-17-2011, 06:39 #34
    Ziyaretci
    Misafir Mesajlar: n/a
    Alıntı:
    fethullah gulen n hac vazifesi-Fethullah Gülen Hacca gitmiş midir?

konu kesinlikle asılsız çamur at izi kalsın misali....bişeyleri yazıp çizerken önce bi araştırmak lazım yada bieşeylere inanmadan önce araştırın derim ben size... en basitinden herkesin elinin altında internet var google arama motorunu kullanın..ittihat gazetesi 19 şubat 1968 günü bunu haber olarak vermiştir arkadaşlar...hoca efendi hac vazifesini görevli olarak yerine getirmiştir..diyanet tüm çalışanlarını zaten bu şekilde hacca gönderiyor sırasıyla...görmüyormusunuz batıda insanlar bağırıp duruyorlar müslüman nufusu artıyor diye birşeyler yapmaya çalışıyorlar..elinizi vicdanınıza koyun ve bi düşünün...neden bu insanlar tüm dünya da türk okulları açıyorlar türkçemizi yaymaya çalışıyorlar...bu iş ufak tefek bi iş değil milyonlarca insan bu işe gönül vermiş arkadaşlar...üç beş kişi değil....üç beş kişi olsa dediğiniz doğru hata yapıyorlar yanlış yoldalar dersin...ama bu işin içinde milyonlarca insan var hepsi birden mi hata yapıyorlar..en basitinden hadi biz türk milleti duygularımızla hareket ederiz hoca efendi ağlaya ağlaya bizleri kandırdı diyelim...yabancılardan yüz binlerce belki milyonlarca insan var bu işe inanmış...batıda bi insan birşeylere inanmadan önce araştırıyor arkadaşlar...adamlar bizden uyanıklar....onlar damı kandırılıyorlar.....amaçları gayet basit bu insanların...tüm dünyaya islamiyeti yaymak..bizim konsolosluğumuzun ateşeliğimizin olmadığı ülkelerde onların okulları var...ve o insanlara türkçeyi öğretip türkiyeyi anlatıp türk insanını sevdiriyorlar...batıda ki müslüman terörist ön yargısını kırdı bu insanlar...şimdi size soruyorum bu yapılanlara rağmen bunlar kötü niyetli olabilirmi....

4. Alt 04-29-2011, 16:30 #35
    Ziyaretci
    bir musliman uyanik olacak kuranin emrettiğini değilde bir adamin emrettiğini yapacağiz saltanat icinde kavrulan bu tipte tarikatlar bizleri harama kunaha ve saire herşeyın icinde iterler yukarda arkadaşinda yazdiği gibi kendi bankalari kredi verdiğinde karpayı diyorlar faiz dediğimiz harama. diğer bankalara gelince onlara girilmez onlar faizcidir.şimdi anlamadiğim nokta. ha kar payı ha faiz sonucta banka değilmisin. şimdi şunu belirteyım zaten kurana iyi bakarsak tabiki hoca efendide bunu biliyor. bankanin değil kiredisini almak kapisindan girmek haram.bir mumin uyanik olacak. bize rabbimiz kuranimiz peygamberimiz yeter sadece yapmamiz gereken aşkla bağlanmak.

5. Alt 05-06-2011, 19:01 #36
    Ziyaretci
    ilim ne için ögrenilir??? bunu bilmeyen o cehalet içindeki arkadas ilimle dini karıstırmamak gerektıgını savunuyor. kuran ı acta oku yuz yıllar oncesınde nelere ısaret edıyor ınsanı arastırmaya sevk edıyor. pekı ne ıcın??? '' ilim ilim bilmektir ilim kendin bilmektir sen kendini bilmezsen bu nice okumaktır '

6. Alt 03-14-2012, 00:04 #37
    alptraum Mesajlar: 38.107
    Blog Başlıkları: 28
    Misafir´isimli üyeden Alıntı
    bir musliman uyanik olacak kuranin emrettiğini değilde bir adamin emrettiğini yapacağiz saltanat icinde kavrulan bu tipte tarikatlar bizleri harama kunaha ve saire herşeyın icinde iterler yukarda arkadaşinda yazdiği gibi kendi bankalari kredi verdiğinde karpayı diyorlar faiz dediğimiz harama. diğer bankalara gelince onlara girilmez onlar faizcidir.şimdi anlamadiğim nokta. ha kar payı ha faiz sonucta banka değilmisin. şimdi şunu belirteyım zaten kurana iyi bakarsak tabiki hoca efendide bunu biliyor. bankanin değil kiredisini almak kapisindan girmek haram.bir mumin uyanik olacak. bize rabbimiz kuranimiz peygamberimiz yeter sadece yapmamiz gereken aşkla bağlanmak.

Sevgili misafir ya da anonim yazar,

bankalarin isleyis kurallarinda direk faizli alim söz konusu degilse ve bankaya yatirmis oldugunuz para Kar - zarar ortakliginda calisan bir kurum ise bunun mahsuru nerde? Ayni ticareti banka ile degil farkli kurumlarla da yapip kar - zarar a ortak olabilirsiniz. Borsa gibi mesela. Bunun caiz olmadigi ya da kazanilan paranin helal olmadigi ile alakali ben bir yazi okumadim.

7. Alt 03-17-2012, 00:31 #38
    HiLaLNuRu Mesajlar: 242
    bu ne kadar saçma bir soru,size ne kardeşim,biz size soruyor muyuz hacca gittiniz mi diye,sanki Allaha değil de beyzadelere hesap vermek gerek,hayret bişey yahu.töbe estagfurullah.

8. Alt 05-05-2012, 01:06 #39
    Ziyaretci
    feto gulen benım bıldıgıme gore yaptıgım ararstırmalara gore abd nın gızlı ajanıdır turkede ne olsa onun cemaatı ona soylıyor oda kopeklık yaptıgı kısılere dıyor o adama ınanmayın arkadaslar ben ılk once onların cemaatındaydım onların amacı ulkeyı kendı elıme almak istedıgı her serefsızlıgı yapmak buna ızın vermeyın onların ne mal olduklarını anladım ve o cemmaattan cıktım feto nun cemaatında kuran dıye bısı yok kuran okuyan kımse yok uyanın turk ve kurt halkı bunlara ınanmayın

9. Alt 02-22-2013, 20:04 #40
    Ziyaretci
    Alıntı:
    fethullah gulen neden hacca gitmiyor-Fethullah Gülen Hacca gitmiş midir?

arkadaşlar ben de kararsızım. aydınlatan biri olursa sevinirim. aklımda acabaların olması beni endişelendirir.

Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.