Müslüman Coğrafya Ve Cihad Hareketleri

ESSELAMU ALEYKÜM... Bir eksik olarak(eğer yanılmıyosam) gördüm bu hususu ve açmak istedim...Her ne kadar müslümanlar olarak iyi bir haber ağımız olmasa da belki Allah'a açılan dualarda geçer diye dünya da ...

Ağaç Şeklinde Aç4Beğeni
  • 1 gönderen el_feta
  • 1 gönderen el_feta
  • 1 gönderen el_feta
  • 1 gönderen mhmt

1. Alt 06-01-2008, 17:22 #1
    el_feta Mesajlar: 1.168
    ESSELAMU ALEYKÜM...
    Bir eksik olarak(eğer yanılmıyosam) gördüm bu hususu ve açmak istedim...Her ne kadar müslümanlar olarak iyi bir haber ağımız olmasa da belki Allah'a açılan dualarda geçer diye dünya da şuan cihad eden bölgeleri söylemek istiyorum...
    Filistin...(malum ümmetin kanayan yarası)
    Çeçenistan...(kartallar 500 kişi olmalarına rağmen destana devam ediyorlar)
    Filipinler...(pek duyulmasa da müslümanlara özerk devlet teklif edilecek kadar ilerlemiş durumdalar...
    Somali...(şeriat mahkemelerine yardım etsin mevla)
    Mısır...(ihavn-ı müslimin başta olamk üzere hapislerde onlarca müslüman var)
    Afganistan...(kabil hariç bölge talibanın elinde)
    Keşmir...
    Doğu Türkistan...(tam bir çin işkencesi)
    Lübnan..(Hizbullah,adı gibi)
    Irak...(demokrasi ve özgürlük şimdi var orada!!!)

Aklıma gelenlerdi bunlar...ekleyebilrsiniz...
    rabbim mücahitlere yardım etsin,sabır yağdırsın,zaferler versin...
    ümmete kurşun sıkan ve namusunu kirleten kafirleri lanet eylesin,azap yağdırsın onlara...

mhmt bunu beğendi.
  2. Alt 06-01-2008, 17:23 #2
    Ebu Garib Hapishanesi’den Nur'un Mektubu

Ey müslümanlar! Önce bir bedeninizi yoklayin. Eger gerçekten yüreginiz var mi? Yani yürekleriniz yerinde mi? Sonra asagidaki mektubu okuyun. Anlamazsaniz tekrar tekrar okuyun. Daha sonra da ayni olaylar sizin basiniza gelse ne yapardiniz onu düsünün. Zaten bu çigliklara kulak vermezseniz, Irak’ta, Afganistan’da, Ceçenistan’da, Filistin’de, Bosna’da ve diger islam Topraklari’nda müslümanlarin basina gelenler, bir gün sizin de basiniza gelecek. Bir gün size de iskence edecek, size de tecavüz edecekler!.. Sizlerin de analariniz, bacilariniz, esleriniz ve kizlariniza tecavüz edecekler. Bugün kapattiginiz o kulaklariniz o gün haykirislariniza asla cevap alamayacaklar. Yine o gün hatalarinizi anlayacaksiniz. Fakat son pismanliginiz asla sizlere fayda vermeyecek. Ve o gün yapayalniz kalacaksiniz. Bugün sessiz kalarak ortak oldugunuz zulüm, o gün sizi ta canevinizden vuracak!.. Ne olur uyanin ve çigliklara cevap verin!.. Bu yakarisimdan sonra lütfen, bacim Nur’un mektubunu okuyun.

“Tecavüz kurbani Irakli kadinlarin çigligi: Allah için bizleri öldürün!”

Halkima, Ramadi'nin, Halidiye'nin ve Felluce'nin insanlarina; erdem ve onurlarini kaybetmeyen tüm dünyadaki insanlara... Bu size, Amerikan-siyonist hapishanesi Ebu Garib'ten kardesiniz Nur'un mektubudur. inanin buradaki asagilanmayi, sefaleti ve haysiyetsizligi size nasil anlatacagimi, kelimelere nasil dökecegimi bilemiyorum.

Siz sicak evlerinizde karinlarinizi doyurup sevdiklerinizle bir arada otururken bizim maruz kaldigimiz asagilanma ve çektigimiz açligi, sizler su içerken çektigimiz susuzlugu, sizler derin uykuda iken Amerikalilar'in bize yasattigi uykusuz geceleri, sizler giyinikken bizim yasadigimiz çiplakligi, bizi soyup önlerinde siraya dizmelerini
    nasil anlatabilir, nasil kelimelere dökebilirim... Ey kardeslerim; kamyonlarinizi ve arabalarinizi Amerikan mallari tasirken gördügümüzde kalbimiz sIkIsiyor. Çünkü o araçlar benim halkima ve ülkeme ait. Yüregim kan aglayarak söyle diyorum: Allahim! Benim insanlarim, haysiyetlerini ve sereflerini bir avuç Amerikan Dolari'na satmis. Yasadiklarimizi ve kirletilen onurumuzu düsündükçe gözlerimden yaslar bosaniyor.

Ey kardeslerim; Amerikalilar'in elinde ne izdiraplar çektigimizi, neler acilar yasadigimizi, Allah askina, nasil anlatip nasil kelimelere dökeyim.

Kardeslerim; Allah'a yemin ederim ki, yasadiklarimizi dile getirmekten acizim. Bundan arz ediyorum. Ama yine de kelimelere siginarak size olanlari anlatacagim. Amerikalilar'in bizlere yaptigi haysiyetsizlikleri, çektirdigi eziyeti, iskenceyi ve asagilanmalari elimden geldigince anlatacagim... Hayvani zevklerinin araci olmadigimizda, kendimizi sehvetlerine teslim etmedigimizde bizi nasil öldüresiye
    dövdüklerini ifade etmeme izin verin... Siz ey bizim dini liderlerimiz olarak ortalarda tozup gezenler! Amerikalilar'in bize reva gördügü bu cinsel ve hayvani eziyetler karsisinda hâlâ nasil oluyor da açik alinla ortalarda görünebiliyorsunuz? Peygamber Efendimiz'in en degerli hazineniz buyurdugu haysiyet ve serefinizi çignetmekten pek sIkILmis gibi görünmüyorsunuz. Bizi ve kendinizi birkaç dolar kirintisi karsiliginda pazarlardaki köleler gibi Amerikalilar'a ve Siyonistler'e mi sattiniz? Haysiyet ve serefinizi ne çabuk kaybettiniz? Allah'in bizi sizlere bir emanet olarak verdigini ne çabuk unuttunuz? Hani bizleri koruyacak, besleyecek ve namusumuzu asla çignetmeyecektiniz? Ne oldu size, verdiginiz söze? Amerikalilar, Ebu Garib'te namusunuzu her gün ayaklar altina aliyor. Mektubumu okuyanlari, Allah adina, Ebu
    Garib Hapishanesi'ndeki vahsiliklere dur demeye çagiriyorum. Buradaki insanliga sigmayan iskenceleri durdurmak için sesinizi yükseltmeye davet ediyorum. Burada yapilanlar, Siyonistler'in hapishanelerde Filistinli gençlere ve kadinlara yaptiklarindan daha berbat. Orada fiziki iskence yapiyorlardi. Oysa burada her gün irzimiza geçiyorlar. Vahsi, kana susamis hayvanlar gibi bedenlerimize saldiriyorlar. Avazimiz çiktigi kadar çigliklar atiyoruz ama kimsenin bizi duydugu yok! Eger kalbinizde, ruhunuzda bir zerre insanlik, haysiyet, onur ve seref varsa, birlesin ve bu hapishaneye
    saldirin. Gelin ve kurtarin bizi! Elinize geçen bütün silahlarla bu hapishaneye saldirin! Hem onlari hem de bizleri öldürün!!! Biz çoktan ölüme raziyiz. Burayi yerle bir edin!

Hepimizin karninda onlarin piçleri var! Çogumuz hamileyiz! Biz dünden ölüme raziyiz!

Size yalvariyoruz; gelin ve kurtarin bizleri! Size, ailelerimize ve ülkemize daha fazla utanç vermemek için ölmek istiyoruz! Bizi öldürün! Size yalvariyorum; Allah için bizleri, Amerikalilar'i ve onlarin piçlerini öldürün! Allah rizasi için! Size yalvariyoruz....

mhmt bunu beğendi.
  3. Alt 06-01-2008, 17:24 #3
    Allah'ım! Ümmetin suskunluğunu sana şikayet ediyorum!"

Ben ki kocamış bir yaşlıyım. Kurumuş iki elim, ne kalem tutuyor ne de silah!
    Sesimle yeri inletecek güçte bir hatip de değilim!
    Ben ki saçları ağarmış, ömrünün son demlerinde, türlü hastalıkların yıktığı ve üzerinde zamanın belalarının estiği biriyim!
    Tek isteğim benim gibi, Müslümanların zaaf ve aczinden müteessir olanların yazmasıdır!

Siz ey Müslümanlar! Suskun ve aciz, helak olmuş ölüler!
    Hâlâ kalpleriniz sızlamıyor mu, başımıza gelen bu acı felaketler karşısında?
    Bir halk yok mu? Hiç mi kimse yok, Allah için ve ümmetin namusu için kızacak?
    Şerefli direnişçilerken, bizleri katil teröristler olarak ilan edenlere karşı duracak!
    Bu ümmet utanmaz mı, şerefi çiğnenirken?
    Siyonist katilleri ve uluslararası işbirlikçilerini görmezden gelirken!
    Omuzlarımıza el verecek ve göz yaşlarımızı silecek bir bakış!
    Bu ümmetin kurumları, sivil güçleri, partileri, teşkilatları ve bariz şahsiyetleri, Allah için kızmaz mı!? Tümü birden sokaklara dökülüp, bizim için dua etmeye;
    "Ey Rabbimiz! Gücümüzü topla, zaafımızı gider ve mümin kullarına yardım et!" diye çağıramaz mı!?
    Buna da mı gücünüz yetmiyor!?
    Yakında bizim büyük ölümlerimizi duyacaksınız, o zaman alınlarımızda şu yazılacak:
    "Bizler direndik! İleri atıldık ve kaçmadık!"

Ve bizimle birlikte çocuklarımız, kadınlarımız, yaşlılarımız ve gençlerimiz ölecek!
    Onları, bu suspus ve bön ümmete yakıt yapacağız!
    Bizden, teslim olmamızı ve beyaz bayrak dikmemizi beklemeyin!
    Çünkü biz, bunu yapsak da öleceğimizi biliyoruz. Bırakın savaşçı onuruyla ölelim!
    Dilerseniz bizimle olun, elinizden geldiğince, öcümüzü sizden her biri boynuna taksın!
    Dilerseniz bize acıyarak ölümümüzü izleyin!
    Temennimiz, Allah'ın, emaneti savsaklayan herkesten kısas almasıdır!
    Umarız bizim aleyhimize olmazsınız! Allah aşkına, bari aleyhimize olmayın!
    Ey ümmetin liderleri, ey ümmetin halkları!
    "Allah'ım! Sana şikayette bulunuyorum… Sana şikayette bulunuyorum…
    Sana şikayette bulunuyorum…
    Gücümün azlığını, imkanımın yetersizliğini ve insanlara karşı zaafımı sana şikayet ediyorum…
    Sen mustazafların Rabbisin… Sen bizim Rabbimizsin… Bizi kime bırakıyorsun?…
    Bize cehennem olacak uzaklara mı? Veya düşmana mı?
    Allah'ım! Akıtılan kanlar, dokunulan ırzlar, çiğnenen hürmetler, yetim bırakılan çocuklar, oğlunu yitirmiş anneler, dul kalmış kadınlar, yıkılmış evler ve ifsad edilmiş ekinler aşkına sana şikayette bulunuyorum.
    Sana şikayette bulunuyorum! Gücümüz dağıldı… Birliğimiz bozuldu… Yollarımız ayrıldı… Halkımızın zaafını ve ümmetimizin bize yardım edip, düşmanı yenmedeki aczini sana şikayet ediyoruz…"

Şeyh Ahmed Yasin

mhmt bunu beğendi.
  4. Alt 06-01-2008, 17:26 #4
    mhmt Mesajlar: 904
    Blog Başlıkları: 3
    Allah razı el feta kardeşim..
    Tekrar hatırlatma için.

selametle.

el_feta bunu beğendi.
Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.