Allah’ım seni incitecek sözleri sarf etmekten iyine sana sığınırım

Mümin kadınlara da söyle: Gözlerini (harama bakmaktan) korusunlar; namus ve iffetlerini esirgesinler. Görünen kısımları müstesna olmak üzere, zinetlerini teşhir etmesinler. Baş örtülerini, yakalarının üzerine (kadar) örtsünler. Kocaları, babaları, kocalarının babaları, kendi oğulları, kocalarının oğulları, erkek kardeşleri, erkek kardeşlerinin oğulları, kız kardeşlerinin oğulları, kendi kadınları (mümin kadınlar), ellerinin altında bulunanlar (köleleri), erkeklerden, ailenin kadınına şehvet duymayan hizmetçi vb. tâbi kimseler, yahut henüz kadınların gizli kadınlık hususiyetlerinin farkında olmayan çocuklardan başkasına zinetlerini göstermesinler. Gizlemekte oldukları zinetleri anlaşılsın diye ayaklarını yere vurmasınlar (Dikkatleri üzerine çekecek tarzda yürümesinler). Ey müminler! Hep birden Allah'a tevbe ediniz ki kurtuluşa eresiniz.

(nur suresi 31 ayeti kerime )

dostlarım sizleri incitmekten Allah a sığınırım.

Başörtülerini yakaların inecek çekil de örtsünler kadının örtüsü aynen şu misaldir.
Bir elmayı soyarsın onu koruyan bir kabuk vardır, onu çıkardın mı bir süre sonra o elma sararır bozarır ve bozulmaya başlar.
Demek onu koruyan bir şey vardır, kabuk koruyan demektir ve kadını koruyan şeyde tesettürdür.

Ya Rabbi senin rızan için kapanıyorum bu sıcakta herkes serin, serin gezerken yazdan bahsediyorum yarabbi bu örtüyü üzerime geçirerek içimden sırım, sırım terler giderken ben yalnız senin için kapandım diyen bir bacıma verilecek mükâfatı ne sen bilebilirsin dostum nede ben bilirim.

Öyle insanlar tanıyoruz ki dostlar.
Üzerindeki örtüyü Allah cc için örtmemiş de sadece örtü için örtmüş.
Ve ondan sonrada dostum kocası bir süre sonra açılacaksın diyor.

Allah öyle bir açılıyor ki sonra dışardan bakıyorsun ki yahu o kadın bu kadınmıy dı bu açığı da geçmiş ya rabbi işte dostlar bunlar çok ince meseleler, öyle kardeşlerimiz var ki burada başını örtüyor sonra tatile gidiyor deniz kenarına orada anadan uryan soyunuyor ondan sonra orada yeteri kadar günah kabuğunu doldurduktan sonra
Ankara hududuna gelmeden tekrar başını kapatıyor niçin ankaradamı haram bu işler hayır ordada haram vallahi.
Düşünmek lazım peki aynı şekilde ankaranın göbeğinde aynı şeyi yapmıyorsun dostum ya antalyada deniz kenarında helalde peki?
Ankara da niçin haram
bölgeler arasımı helal haram hükmü var dostum, hayır Allah cc haramı kıldıysa heryerde madem öyle Ankara da aileni soy soyamazsın çünkü burada deniz yok deniz olan yerlerde helal hükmümü var bunlar basit şeyler değil
Bunlara üzülüyoruz insanlar bazı şeylerin farkında olmaya bilirler ama öğrendikten sonra tövbe ederde aynı hataya düşmemek üzere icrada geçerse yaradanım zaten af etmek için sebeb ler halk ediyor niçin af etmesin ki inşallah af eder öyle umuyoruz ama dostlar sebeblere sarılmak lazım.

İnsan ailene tesettür kavramını getirdikten sonra onu mahremden korudukdan sonra ona ihsaniyetide verecektir kendinde alacaktır onada verecektr

Öyle kardeşlerim varki farkında değiller aslında işin ciddiyetini de bilmiyorlar benim bu eleştirilerim kişiler ve şahsızlar değildir ortaya ben bir şekil çiziyorum böyle olmayın şekli

Bazı kişiler var ki belirli bir elbise içine girmişler ama acık veya kapalı tesettürünün altında veya tesettür giymemiş cilveleniyor hem de erkeklerinin ilgisini çeke bilmek için yolda geçerken kırıta,kırıta yürüyor sağa sola gülücükler atıyor gözleri ile işaretler atıyor bazende aşırı kokular sürülüyor al işte bir hata daha Allah cc haram koyduğu hükümlerden bir tanesi daha sizi tenzih diyorum dostlar

Diyor ki kokulu olarak mecidlere bile yaklaşmayın kokulu olarak
Cahiliye döneminde bir gün bir hatun kokulu olarak camiye namaz kılmaya giriyor ve çıkarken, enes r.a ey hatun sen bu koku içindemi namaz kıldın bu kadar kişinin içinde evet diyor enes r.a diyor ki o zaman git üzerindeki çıkar yıka ve temizlen ve namazını tekrar kıl düşüne biliyor musunuz dostlar sadece bir koku bu Allahü ekber bu işler çok ciddi hafife alınacak işler değil dostlar kapanmak niçin ciddi bir mesele Allah için kapanmak niçin önemli

Yine başka bir tablo bazı kardeşlerimizde var maşallah tesettürlerini giymiş başörtülerini omuzlarına dökmüşler bu sadece başörtü.
Biraz aşağıya indikten sonra, dar bir buluz giymiş gayri ihtiyarı af edersiniz dostlar üst kısım ortada anlata bildim mi dostlar vücudun tüm hatları belli

Onun altına indin bir dar etek birde yırtmaç yapmış Allah haydi bakalım
Be güzel kardeşim o güzel tesettürünün altına o kadar dar şeyleri giyipte niçin ziyan ettin o güzel örtüyü.

Daha çok ilgi çekmeye başladın bazı açık olan kardeşlerimiz o kadar ilgi çekmez o kadar dar giyindiği için okadar ilgi çekmez

Ama sen dar giyindiği için tamamen gözlere odaklandın artık her şey müstehcenliğe dönüşmüş dostlar iki iki daha dört hayır diyen yalan söyler Allah için söylüyorum yola çıktığın zaman şöyle müstehşen bir yaratık önünden geçtiğin zaman ben bakmıyorum diye bilir ha bi an için görür başını önüne eyer tövbe eder ama gözü görür onu peki kaç kişi kendini bundan koruya biliyor?
Sayılıdır dostlar vallahi sayılıdır ve çalıştığın yerlerde alış veriş yaptığın yerlerde otobüslerde dolmuşlarda otururken bile insanın gözünün önünde kaç tane olaylar geçiyor kaç tanesinden kendisini koruyorsun Allah için söyle vallahi sayılıdır bazıları yalan söyler bakmıyorum diye
Ancak bir Allah dostu olmalı ki çak diye gözünü çeke bilsin veya tövbe etsin

Hataları işliyoruz ama tövbe etmesini de bilmeliyiz dostlar yani nefis o kadar şey ki devamlı artık arar olmuş medyalar bakıyorsun artık tamamen kadın bir temaşa gibi ortaya dökülmüş televizyona bakıyorsun televizyon tamamen kadını artık sistemin döngüsü haline getirmiş hem müstehcenlik gazetelerde dergilerde sokaklarda panolarda anadan üryan resimler e böyle göre, göre üç yaşındaki beş yaşındaki belki ilkokula giden çocuklar bile müstehcenliğin ne olduğunu biliyor.

Öncen ördekle mördekle leylekle kandırırdın derdin ki seni leylek getirdi bu gün ilkokul birinci sınıftaki çocuğa desen yavrum seni leylekler getirdi senin yüzüne güler baba sen bilmiyor musun der artık o hale getirilmiş edep ortadan kalkmış hayâ ortadan kalkmış artık her şey cinselliğin üzerine kurulmuş.

Şu anda senin tesettürüne daha çok sarılman gerekir böyle bir zamanda davanı daha çok yaşaman gerekir ki Allah cc sana verilecek sevabı hayal bile demezsin.
İlerde daha ne olacağını bilemiyorum bile.
Onun için dostlar hakikatken çok zor bir ortamdayız kadın günümüzde soyularak af edersiniz bir reklâm aracına getirilmiş gazete ve dergilerde fuhuşsa teşvik eden bir yaratık haline getirilmiş hep pazarlanması gereken mallarda kadın bir araç olarak kullanılıyor

Desen ki o üçüncü şahsızlara kardeşim o ürünü satmak için malının reklâmını yaparken soyup çıkardığın kızların yerine kendi aileni koyarımsın desen adam senin üzerine yürür olur mu öyle şey der
Ama oynattığın kişi kim oda bu ülkenin evladı iş bulamış para bulamamış fazla para vermişsin aynı zamanda o kadar insanında ahini alıyorsun bunları düşünmek lazım

İşte bunlara fırsat veren şey kadının tesettüre değer vermiyerek Allahın emirlerini hiçe sayarak işte bu kadar ucuza malzeme oluyor dostlar
Şu unutmamalıdır ki İslami yaşayan bir kadına asla değer biçilemez..
Kadının tesettüre alınışının sebebi cinselliğinin ortaya çıkmaması ve başkalarını da yolundan çıkararak günaha meyl etmelerine sebep olmamaları içindir dostlar işte tesettür bu kadar güzel bir şeydir anlaya bilen içindir dostlar insanın şunu düşünmesi lazım tesettür kimin emri Allah cc emri Allah cc kapanacaksın dedi tesettür emri verdi sana desen ki ben kabul etmiyorum isyan etti işte veya şuanda pek müsait değilim öğrenmeye çalışıyorum ama ölüm seni tanımaya çalışmıyor ki bir anda ben geldim diyor
Belki o tesettür örtüsünü giyemeden musalla taşına yatacaksın çukura yerin bir metre altına gömüleceksin Allah cc karşısına çıplak mı çıkacaksın?
Resullünün karşısına çıplak mı çıkacaksın?
Kâinatın efendisinden şefaat isterken çıplak mı olcaksınnn?
Demez mi efendimiz ey benim güzel ümmetim niçin Allah cc emrini tebliği ettiğim Halde onu Arkana attın?

Düşünmek Lazım dostlar Allah cc böyle bir şeyi emir verdikten sonra sen ben neyim kimim ki

Tesettür örtüsünü insanlar bazen nefsine çok zor geçirirler giyer üzerine evde kimseye yokken aynada kendisini seyredersin sonra gözlerin donuk, donuk etrafı arar acaba nediyecekler diye bırak ne derlerse desinler sen şunu düşün.

Acaba Allah bana ne diyecek Acaba kâinatın efendisi ne diyecek mahşer günü huzuru ilahiye çıktığın zaman fatıma annemiz Ayşe annemiz ne diyecek sen bunu düşün ben sana bir şey demişim komşun sana bir şey demiş, O mu seni kurtaracak mahşer günü huzuru ilahiye çıktığın zaman.
Güzel kardeşim onlar kendi ateşinin dertlerine düşecekler sana yadırgayanlar aman cahillik yapma başını kapama daha gençsin daha güzelsin diye senin arkanda seni destekleyen insanlar.

Sen düşün bakalım onlar kendi hesabını nasıl verecekler orada da mı onların arkasında saklanacaksın hayır,hayır güzel bacım orda sen tesettürünün arkasına saklanacaksın orda Allah cc huzurunda ya rabbi emrettiğin gibi deyip örtünün arkasında olacaksın
Eğersizleri incitiysem affınıza sığınıyorum dostlar

Benim bacım,benim Müslüman kardeşim şuraya gelmiş şu İslami sitede bu yazıyı okuyan bacım sen bu kadar ucuz değilsin sen Allah cc emri yerine getirdiğin sürece ellerini açtığın zaman duaların arşı alada huzuru ilahi ile buluşur ozaman cenneti istiyorsan cennet o kadar ucuz değil sen Allah cc emrini yerine getir Mevla ma bırak Allah cc inşallah sizlerin Hatırına bizleri af etisin inşallah
Düşünmek lazım dostlar

Diyor ki

Allah cc kadınlara başörtülerini yakalarının üzerine salmalarını ve ziynetlerini kendiliğinden görün kısımları müstesna ayeti emredildiğinde o günkü Hali Hz Aişe annemiz şöyle anlatıyor
Diyor ki güzel annemiz.
Allah ilk hicret eden kadınlar rahmet etsin.

Allah cc başörtülerini yakalarının üstüne koysunlar ayeti inince diyor harmaniyetlerini yırtarak onunla örtünmüşlerdi diyor
Ayeti kerime indi hemen entariyesi elbisesi fazlası ne varsa hemen cart diye yırtarak onunla örtüyor işte teslimiyet bu cahiliye de daha.
Aradan okadır zaman geçmiş bu kadar kitap yazılmış o kadar hadis gelmiş kütüphaneler dolusu kitap yazılmış din tamamlanış her şey bitmiş biz kapanayım mı kapanmayayım mı biz buralarda dolanıyoruz ama o dönemde daha din yeni inmeye başladı daha yeni ayetler tebliğ olmaya başladı belki bir tane belki iki tane elbisesi onu yırtıyor başına örtüyor benim bacım.
İşte bizimle onların arasındaki en zayıf olan fark bu daha samimi olalım dediğimiz zaman dostlar işte samimiyet böyledir.

Rabbim emreydiyse bunun iki şıkkı yok kapancıksın.
ya bir cilbab olacaksın işte onu üzerine giyeceksin ki hamremiyetini mahrem olan yerlerini sana nikah düşen insanlara göstermemek için sadece başörtüyü giyipte diyer yerleri gösterirsen burada bir dengesizlik var.

Niçin mi bir dengesizlik var başını güzel bir şekilde kapattın Maşallah peki onun altında kadının gögüs ve kalça kısmında affedersiniz bunlar söylenmek zorunda bunların edep doğrultusunda söylüyoruz ayıp noktasında affınıza sığınıyorum ama hakikaten en büyük hatalardan bir tanesi

Bu kapanan kardeşlerim
Bari bu hayırı yapıyorsun Allahın rızasını kazanmaya çalışıyorsun hakikaten güzel kardeşim bu doğrultuda git diye bunun bir şemasını çiziyoruz
Karşındakinin kafasının içine gir ipte senin hakkında ne düşündüğünü bilemezsin ki en yakından bahsediyoruz şeytan daha fazla dolanır küçük yerlerde bir anda okunu atar kaçar ve sadece seni dürter fıkıh mesellere bakarsanız dostlar burada Allah için yazıyorum vallahi hiçbir menfaatim yok

Diyor ki bir kadın eşinin erkek kardeşi ile aynı anda baş başa kalamaz diyor eşin yoksa aynı odada oturman uygun değil yanında kocan olması lazım onların yanında tesettürünü yine giymen lazım sana nikâh düşer bu o kadar ciddi mesele ki dostlar en yakınından bahsediyoruz bırak elin adamını

Şöyle bir hikâye anlatarak yazıma son veri cem inşallah
Bu olmuş bir hikâye diye aksedilir doğrusunu Allah bilir

Bir mücahide Hatun vefat ediyor davasından asla taviz vermemiş bir mücahide bacımız
Vefat ettikten sonra bunu yıkayacaklar gayri ihtiyari bir çarşafın üzerinde yıkayacakları yere getiriyorlar burada da yıkayacak olan bir teyzemiz var onun üstünü çıkarıp yıkaması gerekiyor ama anlayamadığı bir şey var elleri ile üzerinizdeki örtüyü öyle sıkı bir şekilde tutmuş ki yıkayacak olan teyze üzerindeki çarşafı çıkarması gerekiyor çıkaramıyor teyze kendi kendine mırıldanıyor bu kız cağ azı öyle met ettiler ki çok samimi kızmış Allah için hayatını da hiçbir yerini göstermemek için o kadar da samimi davranmış Maşallah vefatında bile hala kendini göstermemek için nasıl sarıldıysa çarşafına bırakmıyor

Sonraya teyze aklıma şu geldi diyor eğildim yavrum ben senin ne demek istediğini anladım yavrucum hiçbir kimseye göstermeden seni yıkayacağım tamam artık bırakır isen üzerine güzel bir çarşaf gereyim onun altında kimse görmeden yıkayım diyor ve inanırımsınız birkaç dakika bile olmadan elleri hafif, hafif açıldı diyor ve o güzel kardeşimi bende ona söz verdiğim gibi hiç kimseye göstermeden yıkadım diyor inanmış bir mücahide kardeşim.
Allahü ekber işte inandığın zaman davana böyle ocaksın ki cesedin de hala onun izlerini taşıyasın bazıları böyle şey mi olur diyor Allah cc lutfettikden sonra neden olmasın ki

Allah için davanda samimi oldukdan sonra yaradanım seni zelil eder mi Vallahi etmez emrine şükürler olsun yarabbi

Allah cc sakin gösterme dediği o bedenini göstermek seni neden mutlu etsin ki böyle olmamalı inandın kapan helalinden başkalarına gösterme benim kardeşim ve bacılarım davalarını öyle yaşamalı ki başka insanları bir düşün Allah için senin yaşadığın mutluluğu onunda yaşamasını istiyorsun ve gittin ona anlattın onun kapanmasına vesile oldun bir baktın ki Allah cc sana öyle lütuflar ihsan etmiş ki belki o kapılı olduğu sürece numaratör gibi sevaplar yazılmaya başlıcak .

Günümüz bacıları günümüzün kardeşleri o kadar uyanık olcak ki kendisi hayatına geçirecek bir başkasını kurtarmaya çalışacak sonra bir başkasını onlar açmak için uğraştıkca sen kapatmaya çalışacaksın buda senin cihadın yapa bilirsen ne mutlu sana Allah mübarek etsin ve güzel bir nesil geliyor arkadan Allah şükürler olsun bilmem anlata bildim mi dostlar

Bu haftaki yazmak istediklerimim bu kadar inşAllah
Allah cc emanetsiniz