İhlasa Riya Kapısı Kapatılmadan Girilmez....
Her Güne Yeniden Başlamalı...Her Doğan Güneşi İlk Kez Temaşa Ediyormuş Gibi Hissetmeli...

Şu Mübarek Günlerde Zihinlerimizi Yeniden Bir Denetime Tâbi Tutmalı...Silkelemeli...Çürük ve Yanlışları Ayıklamalıyız...

Zihinlerimizi Silkelemeli...Niyetlerimizi Tazelemeliyiz...Varla Yoku...Olanla Olmayanı...Yaptıklarımızla Yapamadıklarımızı...Doğru Sandıklarımızla...Gerçekten Doğru Olanları Yeniden Gözden Geçirmeliyiz...

Kim Bilir Belki de Yolumuzu Şaştık Haberimiz Yok...Belkide Doğru Diye Kendimizi İnandırdığımız Yol Eğri Yoldur....

Durup Yeniden Düşünmek İçin Uzun Zaman Dilimlerine İhtiyaç Yoktur...Bazen Bir “An” Bile Yeterlidir....

Alışkanlıklar...Yeniden Gözden Geçirilmesi Gerekenler Listesinin İkinci Sırasında Olmalı....Kim Bilir Edindiğimiz Ne Çok Tuhaf Alışkanlıklarımız Vardır ve Onları Yıkılmaz Bir Tabu Kabul Edip Kimseye Laf Söyletmiyoruz ve Dokundurtmuyoruz?

Benim Fıtratım...Benim Alışkanlıklarım Diye Diye İçimizde Büyüttüğümüz Devasa “Dokunulmaz”ları Hayatın Gâyesi Haline Getiriyoruz...

Hayır...Hayatın Gâyesinin Onlar Olmadığını Yeniden Düşünme ve Karar Verme Durumundayız...

Alışkanlıklar İmana ve İslam’a Uygun Olmalı...Aks'i Seda Fısıltısı Bile İşitilmemeli Değil mi?

İşte Size Hayata Dair Birkaç Not....Eminim Her Birinden Alınacak Çok Dersler Vardır...

Kalp Kırıklığı Allah’a Teveccüh İmkanı Sağlar....Çünkü Allah'u Teala Kalbi Kırıklarla Beraberdir.

Du'a Ederken Günahlarımızdan da Tevbe Etmeli Onları Zikretmeliyiz...İstiğfar..Devamlı Tevbe Vechesiyle Yaşamaktır....

Günah Allah’u Teala'ya Muhalefettir....Tövbe İse Allah’u Teala İle Mutabakata Varma Çabasıdır....

En Güzel Du'alardan Biri...Alla’ım Senin Muradını Benim Muradım Eyle...

Tevbe Etmek İçin İlla Günahkar Olmak Gerekmez....

Bizim Kulluğumuz Cehennemin Ateşini Söndürmeye Yetmez...Önemli Olan Kişinin Tarafını Belli Etmesidir....

Zihinlerin Silkelenmesi Gerekiyor....Niyetlerin Tazelenmesi Gerekiyor...Alışkanlıkların Yeniden Gözden Geçirilmesi Gerekiyor....

Şu Mübarek Günlerde Elimize Verilen Bu Fırsatı Değerlendirmek Gerekir...

Haydi Hep Beraber...Zihinleri Silkelemeye Niyetleri Tazelemeye....Alışkanlıkları Gözden Geçirmeye...

Unutmayalım ki İhlasa Riya Kapısı Kapatılmadan Girilmez.

Not....Zavallı İnsanoğlu...Fakirlikten Korktuğu Gibi Cehennemden Korksaydı Her İkisindende Kurtulurdu....

Yine Zenginliği İstediği Gibi Cenneti Arzulasaydı Her İkisini de Elde Ederdi....

Eğer Dış Görünüşü İle İnsanlardan Korkup Çekindiği Kadar İç Alemi İle Allah'u Teala'dan Korksaydı Hem Dünyada Hemde Ahirette Mesud Olurdu...