21. YY'ın Kadın Kutsal Savaşçısı

Bayan El Around, 48 yaşlarında Belçikalı bir hanımefendi... İlk bakışta O'nu diğerlerinden ayıran sadece bütün vücudunu örtecek şekilde baştan aşağı uzanan isyan kokan siyah elbisesi ve de sadece gözlerini ortada ...

Ağaç Şeklinde Aç4Beğeni
  • 2 gönderen altun
  • 1 gönderen ..Sahra...
  • 1 gönderen HİRANUR

1. Alt 09-06-2009, 22:52 #1
    altun Mesajlar: 885
    Bayan El Around, 48 yaşlarında Belçikalı bir hanımefendi...
    İlk bakışta O'nu diğerlerinden ayıran sadece bütün vücudunu örtecek şekilde baştan aşağı uzanan isyan kokan siyah elbisesi ve de sadece gözlerini ortada bırakan peçesi...

Fakat internet maceralarını da hayatına dahil ettiğimizde o zarif Belçikalı hanımefendi, Fransızca cihada teşvik yazıları yazan "Ümmü Ubeyde" isimli önemli bir Avrupalı "internet mücahidesine (kadın savaşçı)" dönüşüyor...

Sunum

İstihbarat servislerine göre; "çok tehlikeli bir terörist"...

İslamcı kadınlara göre; "önemli bir ilham kaynağı"...

Batılı kadınlara göre; "kendini tanıyan, özgürlüğünün peşinde koşan bir kutsal savaşçı"...

İslamcı bir erkeğe göre; "hayatını davaya adamış faziletli bir bacı"...

İlk kocası Şah Mesud'a suikast düzenlemekle, ikinci kocası Avrupa'daki patlamalarla bağlantılı olmakla suçlanıyor...

Ona göre "analar ve eşler erkeklere tabutu emretmeli"...

O yeni yüzyılda küreselleşen "cihad" faaliyetlerinin değişen yüzü...

Amerika-El Kaide savaşında "açık sözlü bir direnişçi"...

21. YY'ın Kadın Kutsal Savaşçısı
    O, kendisini "El Kaide'nin kadın kutsal savaşçısı" olarak tanımlıyor. Asla bomba-yapım talimatları yaymadığı ve de kendisi için silah almadığı konusunu ısrarla vurguluyor. Buna rağmen O, Müslüman erkeklere cihad bölgelerine gitmeleri ve savaşmaları için baskı yaparken, Müslüman kadınları da "davaya katılmaları" için topluyor.

"Bombalar patlatmak benim işim değil, bu çok komik" diyor nadir röportajlarından birinde... ve ekliyor; "Benim bir silahım var. O da yazılarım. O da konuşmalarım. Bu benim cihadım. Siz kelimelerle birçok şey yapabilirsiniz. Yazılar da bir bomba etkisi yapabilir."

Bayan El Aroud, sadece Batı'ya nefret mesajlarını yayınladığı radikal forumlardaki hayranlarının arasında bir isim yapmış değil. O aynı zamanda Avrupa'nın her tarafındaki istihbarat memurları tarafından da -erkek egemen global cihadi akım içinde geniş bir rol alan kadın hareketinin ön saflarındaki İslamcı bir kadın olarak- kısaca "Melike" ismiyle de oldukça iyi tanınıyor
    forum.filistinetkinlik.com

..Sahra... ve M AL? RUM? bunu beğendiler.
  2. Alt 09-07-2009, 10:23 #2
    M ALİ RUMİ Mesajlar: 193
    Eyvallah kardeşim..

3. Alt 09-07-2009, 12:15 #3
    ..Sahra... Mesajlar: 147
    "Benim bir silahım var. O da yazılarım. O da konuşmalarım. Bu benim cihadım. Siz kelimelerle birçok şey yapabilirsiniz. Yazılar da bir bomba etkisi yapabilir."
    çag kalem çağı

Allah razı olsun

H?RANUR bunu beğendi.
  4. Alt 09-07-2009, 17:02 #4
    HİRANUR Mesajlar: 295
    ..Sahra...´isimli üyeden Alıntı
    "Benim bir silahım var. O da yazılarım. O da konuşmalarım. Bu benim cihadım. Siz kelimelerle birçok şey yapabilirsiniz. Yazılar da bir bomba etkisi yapabilir."
    çag kalem çağı

Allah razı olsun

ancak bu kadar güzel ifade edilebilir kardeşim

..Sahra... bunu beğendi.
Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.