Hangi İslam

selamun aleykum Kavramların içiçe girp değişik ve birbirinden uzak anlamla aldığı günümüzde hangi islam? sorusunun sorulması gerektiği kanaatindeyim.Bu gün Türkiye dahil olmak üzere bütün Ortadoğu,Asya ve Avrupada yaşayan kendine müslümanım ...

1. Alt 03-20-2009, 13:49 #1
    emirahmedyasin Mesajlar: 1.121
    selamun aleykum
    Kavramların içiçe girp değişik ve birbirinden uzak anlamla aldığı günümüzde hangi islam? sorusunun sorulması gerektiği kanaatindeyim.Bu gün Türkiye dahil olmak üzere bütün Ortadoğu,Asya ve Avrupada yaşayan kendine müslümanım diyen insanlar neden müslümanım diyen ve ben islam dairesindenim diyenler aynı duruşu sergileyemiyor?Mısır ın zalim lideride ben müslümanlardanım diyor.Suudi yönetimin işbirlikçiside ben müslümanlardanım diyor.
    Peki İSLAM bir tane ise Kitap bir tane ise bu ne duruş???

2. Alt 03-24-2009, 19:35 #2
    emirahmedyasin Mesajlar: 1.121
    (Tarihi seyir içerisinde, tevhid şirk mücadelesinde şirkin temsilcileri arzuladıkları sonuca gidemedikleri zaman, taktiklerle savaşı farklı zeminlerde sürdürme yoluna gitmişlerdir. Batılın başvurduğu yöntem, asli kimliği ile muvaffak olamayınca suret i haktan görünerek hakkı engellemek... Hakla batılın telbisini gerçekleştirerek, hak üzerinde tereddüt ve haktan saptırmayı hedeflemek...
    Batılı hak ile delillendirmek... Şirk zehrini, tevhid kasesin de sumak, İslam şartlarını küfre monte etmek, İsyanı, haramı haklı gerekçeler üzerine bina etmek...
    Tehlikenin en ciddisi: Müslümanları ALLAH ile aldatmak.
    “...Aldatan sizi ALLAH ile aldatmasın. (lokman 33)
    Çok aldatıcı şeytan sizi Allah ın rahmetine güvendirerek aldatmasın. Şeytani sistemlerin Allah ın dinini kullanarak Allah ın kullarını saptırması... Evet Allah ile aldatmak... Putçuların, putlarla değil de Allah ile aldatması ne kadar manidar. Beşeri din ve ideolojilerin öğretisi ile mümkün olmayanı Kur an i söylem ile sağlamaya çalışmak...
    İşte dünden bugüne şeytan ve hizbinin hududullah ı ihlal için başvurduğu yöntem... şeytan i sıfatların tutmadığı yerde Rahman i kisveye bürünmek. İblis in söylemini İslamileştirerek içindekini öylece kusması. Hedefi İslam olanları, batıl yollarla , ucuz hesaplarla cahiliye bataklığına çekmesi. Pragmatizmin, makyavelizmin meşruiyet kazanması.
    Samiri... İsrail oğullarını buzağıya çağırış şekli dikkat çekici...
    Samiri buzağı heykelini Musa (a.s) ın ilahıdır etiketi ile takdim edince başarılı oldu. Hemde Harun (a.s) ın tüm direnişine rağmen.)
    devam edecek...

Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.