Bugün Neler Yapmalıyım?

Bugün Neler Yapmalıyım?...

Ağaç Şeklinde Aç4Beğeni
  • 3 gönderen mhmt
  • 1 gönderen emirahmedyasin

1. Alt 02-03-2009, 02:17 #1
    mhmt Mesajlar: 904
    Blog Başlıkları: 3
    Bugün Neler Yapmalıyım?

1. Hiç yalan söylememeliyim. Yalan münafıklık alametidir.

2. Lüzumsuz, faydasız, hele zararlı söz etmeyeyim, yazı yazmayayım.

3. Kendimi beğenmeyeyim.

4. Az çok demeyip iyilik yapmalıyım. En azından, parktaki simitçiden bir açma almak ve aç serçelere parçalayıp ufalayıp ikram etmek.

5. Faydalı bir yazı okumalıyım.

6. İyilik yapamıyorsam bari kötülük yapmayayım.

7. Emr-i mâruf ve nehy-i münker konusunda neler yapabilirim, onları düşünüp bulmalıyım.

8. Hergün olduğu gibi, geçmiş günahlarıma, hatâlarıma, isyanlarıma üzülmeliyim.

9. Çok dikkatli olmalı ve bugün en ufak bir şekilde bile dalkavukluk, meddahlık, yalakalık, yağcılık yapmamalıyım.

10. Gıybetten, nemîmeden ve diğer lisan âfetlerinden uzak durmalıyım.

11. Bugün merhametli olmalıyım, ta ki, bana da merhamet edilsin.

12. Kendi ayıp ve günahlarımı düşünüp üzülmekten başkalarınkini göremeyeyim.

13. Benim, ebeveynimin ve bütün mü'minlerin bağışlanması için dua etmeliyim.

14. Kur'ân, Sünnet, Cemaat Müslümanlığı için çalışmalıyım.

15. Vakit bulabilirsen kaylule uykusuna yatmalıyım. Uyurken kötü bir iş yapamam, günah işleyemem. Uyku bir sığınaktır.

16. Büyük felâkete karşı insanları uyarabilir miyim? Çok zor ama yine de bir şeyler yapmalıyım.

17. Hergün yaptığım gibi akşama doğru sokakta beni bekleyen on kadar kediye yiyecek vermeliyim.

18. Büyük yolculuk için bugün azık hazırlayabildim mi?

19. İnsanların şerlerinden korunmak için değil, insanları kendi şerrimden korumak için inzivaya çekilmeli, az ihtilat etmeliyim.

20. Bugün sonunda nefs muhasebesi yapmalıyım. Bakalım kârda mıyım, yerimde mi sayıyorum, yoksa ziyanda mıyım?

02 ŞUBAT 2009
    Mehmet Şevket Eygi

...

selametle..

özlem_34, Henna ve emirahmedyasin bunu beğendiler.
  2. Alt 02-04-2009, 12:01 #2
    emirahmedyasin Mesajlar: 1.121
    selamun aleykum
    Kardeşimizin ellerine sağlık faideli bir yazı.Kendime on kadar kedi ayarlıyacam.şimdilik bir tane var

Henna bunu beğendi.
Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.